• کد خبر : 11563
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 17 مرداد 1402 - 12:52 ق.ظ
  • اندازه فونت

مجوز بازیکنان جدید تراکتور چه زمانی صادر می شود؟

مجوز بازیکنان جدید تراکتور چه زمانی صادر می شود؟

با اعلام نائب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، امکان صدور کارت بازی برای بازیکنان تراکتور به علت بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالات این تیم وجود ندارد.

به گزارش واژه، صبح روز دوشنبه ۱۶ مردادماه خبری مبنی بر بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه تراکتور مخابره شد؛ به دنبال این خبر باشگاه تراکتور با صدور بیانیه‌ای نوشت: «باشگاه تراکتور در راستای آمادگی برای اولین بازی در لیگ‌برتر تمام مدارک مورد نیاز را در تاریخ هفتم مرداد به سازمان لیگ تحویل داده و در سامانه ثبت کرده و منتظر صدور کارت اعضای تیم برای دیدار با سپاهان در تاریخ ۱۲ مرداد ماه بودیم که مسابقات یک هفته به تعویق افتاد.

این باشگاه ادامه داد: مبلغ رضایت‌نامه «گوستاوو واگنین» پیش از این به صورت کامل به حساب معرفی شده واریز شده است؛ اما چون شماره حساب نزد «سیتی بانک نیویورک آمریکا» بوده، کل مبلغ در بانک بلوکه و به باشگاه رومانیایی منتقل نشد. بار دیگر از باشگاه مذکور شماره حساب جدید درخواست کردیم که با تعلل آن‌ها مواجه شد؛ اما ساعتی پیش، مبلغ مورد نظر برای رضایت نامه گوستاوو واریز شد.

باتوجه به اینکه مدارک ما هفته قبل به فدراسیون تحویل داده شده و مستندات آن در سامانه هم ثبت شده است؛ کارت بازی تمامی بازیکنان جدید در فرجه زمانی مناسب صادر شده و می‌توانند تیم را در هفته اول مسابقات لیگ برتر همراهی کنند. قابل رویت است که نامه فیفا نیز یک هفته بعد از ثبت قانونی مدارک ما واصل شده است.

تأکید می‌شود، باتوجه به اینکه هفته گذشته آماده بازی با سپاهان بودیم،  مدارک لازم جهت ثبت قراردادها را به همراه صورت جلسه میزان بودجه باشگاه، به سازمان لیگ تحویل داده‌ایم و مشکلی از این حیث برای اولین مسابقه ما وجود ندارد.»

به دنبال این موضوع، سازمان لیگ فوتبال بیانیه‌ای صادر کرد و از عدم صدور کارت بازیکنان تراکتور خبر داد.

در بیانیه سازمان لیگ آمده است: «جلسه کارگروه ناظر بر قراردادهای ورزشی در ساعت ۱۱ صبح مورخ ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ در خصوص بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه تراکتور با حضور اعضا برگزار گردید.

با توجه به مکاتبه فیفا در تاریخ ۴ اوت ۲۰۲۳ مطابق با روز جمعه مورخ ۱۳ مرداد مبنی بر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه و با نظر به اینکه باشگاه تراکتور یک روز بعد از بسته شدن پنجره توسط فیفا مدارک و قراردادهای بازیکنان جدید خود را به سازمان لیگ ارایه نموده است بنابراین تا اعلام رفع مسدودی پنجره نقل و انتقالات از سوی فیفا مجوز حضور در مسابقات لیگ برتر برای بازیکنان جدید خود را ندارد.»

منصور قنبرزاده، نائب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، بامداد سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در گفت‌وگو با برنامه فوتبال‌برتر شبکه سه سیما اظهار کرد: پنجره نقل‌وانتقالات تیم فوتبال تراکتور تا ساعت ۱۶:۴۵ روز شنبه ۱۴ مردادماه بسته بود و پس از دستور کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال پنجره این تیم باز شد.

وی افزود: روز یکشنبه ۱۵ مردادماه، کمیته تعیین وضعیت اعلام کرد که پنجره نقل‌وانتقالات تراکتور روز جمعه ۱۳ مرداد بسته شده بود، با توجه به استعلامی که از این کمیته گرفته شد، امکان صدور کارت بازیکنان تراکتور وجود ندارد.

قنبرزاده گفت: هدف اصلی مان‌ در فدارسیون فوتبال ایجاد عدالت و مساوات است و برای محقق شدن این امر تلاش می‌کنیم.

هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه تراکتور، بامداد سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در گفت‌وگو با برنامه فوتبال‌برتر شبکه سه سیما در واکنش به بیانیه سازمان لیگ اظهار کرد: سازمان لیگ به اشتباه و بدون اطلاع بیانیه صادر کرده است.

وی افزود: فیفا پنجره را برای آینده بسته است، در صورتی که ما مدارک را یک هفته قبل و پیش از رأی فیفا برای ثبت نام زودتر به سازمان لیگ فرستاده بودیم.

نصیرزاده ادامه داد: سازمان لیگ باید کارت‌های ما را صادر می‌کرد ولی سوال اینجاست چرا مدارک تراکتور را نگه داشته است.

وی گفت: در هفته اول از تمام بازیکنان‌مان استفاده می‌کنیم، ما کارت تمام بازیکنان تراکتور را گرفته‌ایم، صبح سه‌شنبه ۱۷ مردادماه پنجره نقل‌وانتقالات تراکتور باز می‌شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص قرارگیری علی شجاعی در لیست مازاد این تیم افزود: حضور یا عدم حضور این بازیکن در لیست تراکتور وابسته به نظر سرمربی تیم است، شجاعی بازیکن بزرگی است اما در تراکتور آمادگی کافی نداشت و مطمئنم در دیگر تیم‌ها موفق خواهد بود.

بر اساس این گزارش، مجوز بازی برای بازیکنان جدید تیم فوتبال تراکتور تنها در صورت باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات این تیم صورت خواهد گرفت و باید دید مدیران تراکتور چه تدابیری را برای محقق کردن این امر در فاصله دو روز مانده به اولین دیدارشان در هفته نخست رقابت‌های لیگ‌برتر خواهد داشت.

بیست‌وسومین دوره‌ی رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از روز چهارشنبه ۱۸ مردادماه، آغاز می‌شود و تی‌تی‌ها در گام نخست، روز پنجشنبه ۱۹ مردادماه میهمان سپاهان اصفهان خواهند بود، این تیم همچنین در پلی‌آف لیگ‌قهرمانان آسیا، ۳۱ مردادماه به مصاف برنده‌ی دیدار دوتیم باشوندارا کینگز بنگلادش و شارجه امارات خواهد رفت.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط