• کد خبر : 12180
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 8 شهریور 1402 - 12:43 ق.ظ
  • اندازه فونت

بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق کشور

بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی از کاهش نسبی دما، وزش باد، بارش باران و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش واژه، بر این اساس، امروز چهارشنبه (۸ شهریور) در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان، خراسان شمالی، شمال استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. در این روز کاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم داشت و دریای خزر مواج است.

روزهای پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده (۹ تا ۱۲ شهریور) نیز در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران و تهران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

تا روز جمعه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و گردوخاک مورد انتظار است. این وضعیت چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی نیز پیش‌بینی می‌شود.

خلیج فارس در روز جمعه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا ( ۹ شهریور) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۱۰ شهریور) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۸ و ۹ شهریور) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸ و ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

 

خبرهای مرتبط