• کد خبر : 8581
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 22 بهمن 1400 - 2:45 ب.ظ
  • اندازه فونت

عامل بقای انقلاب اسلامی رعایت عدالت اجتماعی است

عامل بقای انقلاب اسلامی رعایت عدالت اجتماعی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: یکی ازعوامل مهم در بقای انقلاب اسلامی رعایت عدالت اجتماعی است.

به گزارش واژه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به عوامل مختلف در بقای انقلاب اسلامی، افزود: برای حفظ انقلاب راه‌های مختلفی وجود دارد که مهمترین آنها عبارت از اطاعت  و تبعیت محض از رهبر انقلاب، پافشاری روی اصول و ارزش‌های انقلاب، حفظ و تقویت ارتباط با خدا، حفظ وحدت و انسجام ملی، تقویت دشمن شناسی، استکبارستیزی و افزایش آمادگی دفاعی است که آحاد ملت باید این عوامل را به درستی و با دقت کامل رعایت نمایند.

وی توجه به رعایت عدالت اجتماعی و مقابله با فرهنگ منحط غربی را از دیگر عوامل حفظ و بقای انقلاب اسلامی برشمرد.

آل هاشم یکی از راه‌های عدالت را مبارزه با فساد دانست و ادامه داد: اگر با فساد اقتصادی مقابله نشود، هر سرمایه داری ممکن است به جای ورود به تولید به سراغ راه‌های دیگر برود.

وی ضمن قدردانی از مبارزان راه انقلاب، اظهار داشت: در جشن انقلاب معمولاً از دستاوردها گفته می‌شود اما باید بگویم که دستاوردها فقط در ابعاد مادی نیست و نباید دستاوردهای معنوی را از قلم انداخت و در این راستا باید با عمل به رهنمودهای رهبری به خصوص در حوزه مخاطرات جنگ شناختی، در مسیر جهاد تبیین بیشتر تلاش شود.

آل هاشم با اشاره به شکست‌های سیاست‌های ترامپ و روی کار آمدن دموکرات‌ها در ایالات متحده ، با بیان اینکه پروژه فشار حداکثری بر ایران شکست خورده است، یادآور شد: دولت واشنگتن در تلاش برای توسعه جنگ مذهبی در افغانستان بود تا ایران را وارد یک جنگ تمام عیار کند.

وی با اشاره به برنامه ریزی در غرب کشور بر روی گروهک کومله و سپس در جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای به چالش کشیدن ایران و شعله ور کردن آتش جنگ قومیتی گفت: دشمنان می خواستند ایران و آذربایجان را رو در رو کنند که با درایت های رهبری در هر زمینه با شکست مواجه شدند.

آل هاشم وی با بیان اینکه حملات بزرگ و پی در پی سایبری به تأسیسات ایران در برنامه یک سال اخیر آمریکا بوده است، اظهار داشت:  التهاب آفرینی در بازار ارز و طلا و برهم زدن امنیت داخلی ایران توسط صهیونیست‌ها از دیگر توطئه‌های یک سال اخیر بود که به حول و قوه الهی همان گونه که از اول انقلاب خدا با این مردم همراه بوده، بعد از این هم پیروز خواهیم شد.

خطیب جمعه تبریز به سالروز ولادت امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و گفت:  یکی از صفات بارز و مهم ایشان نباء العظیم است و باید در سالروز ولادت این امام همام از پدرانمان قدردانی کنیم اگرچه باید در طول سال هم این کار را انجام دهیم.

آل هاشم با تاکید بر اینکه پدر و مادران نباید نسبت به شکل گیری تقوا در فرزندان خود بی تفاوت باشند، افزود: والدین موظفند ورودی و خروجی عقل را در دوره سرنوشت ساز کودکی کنترل کنند و باید توجه داشت که ذهنی که با افکار مسموم سمی شود از نعمت ارتباط با خدا محروم می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط