• کد خبر : 11143
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 1 مرداد 1402 - 4:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

موزه آثار شهید ثقه الاسلام تبریزی۱۴ مرداد در تبریز افتتاح میشود

موزه آثار شهید ثقه الاسلام تبریزی۱۴ مرداد در تبریز افتتاح میشود

استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح موزه آثار شهید ثقة‌الاسلام تبریزی در خانه آن مرحوم در روز ۱۴ مرداد همزمان با همایش بزرگداشت آن شهید خبر داد و گفت: آرامگاه ثقة‌الاسلام در مجموعه تاریخی فرهنگی مقبرةالشعرا نیز در همان روز برای بازدید عموم آماده می‌شود.

به گزارش واژه، عابدین خرّم، در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد بزرگداشت ثقهالاسلام شهید میرزا علی آقا تبریزی، اظهار کرد: بزرگداشت و گرامی‌داشت مفاخر و مشاهیر به‌عنوان سرمایه‌های ملی و معنوی و معرفی آنها به نسل فعلی و آینده فوق‌العاده تأثیرگذار است.

وی با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب درخصوص شهید ثقهالاسلام به‌عنوان یکی از چهره‌های نقش‌آفرین در نهضت مشروطه و تاریخ آذربایجان و ایران، گفت: وظیفه داریم بزرگ‌مردانی را که شخصیت ملی دارند و برای حفظ ملیت و تمامیت ارضی ایران تلاش کرده‌اند به دنیا معرفی کنیم و اجازه ندهیم که نام و یاد آنها فراموش شود.

خرّم با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت شهید ثقهالاسلام در روز ۱۴ مرداد، گفت: مسئولانی که کارهای اجرایی همایش برعهده آنها نهاده شده باید در مدت‌زمان باقی‌مانده تمام وظایف محوله را انجام دهند.

وی از چهار نهاد شهرداری، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره کل اوقاف و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست با هماهنگی و وحدت رویه نسبت به اتمام طرح بازسازی مقبرهالشعرا اقدام کرده و تغییرات ملموس آن مجموعه برای مردم به صورت کامل نمایان شود.

ایجاد یادمان ثقهالاسلام و هفت شهید دیگر محرم ۱۲۹۰ قمری و بازپخش مجموعه تلویزیونی ثقهالاسلام از شبکه استانی از مصوبات این جلسه بود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط