• کد خبر : 10719
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 15 تیر 1402 - 3:49 ب.ظ
  • اندازه فونت

سرشبکه‌های فروش سوالات کنکور دستگیر شدند

سرشبکه‌های فروش سوالات کنکور دستگیر شدند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری سرشبکه‌های فروش سوالات کنکور در شب گذشته خبر داد.

به گزارش واژه، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه بازدید از حوزه آزمون در دانشگاه شهید بهشتی گفت: دیشب یک شب فوق العاده بود و تا صبح کار کردیم، دستگیری‌های زیادی داشتیم. شبکه‌هایی از خراسان، لرستان و خوزستان بودند، در تهران، اما موردی نداشتیم.

وی افزود: دیشب پلیس فتا و پلیس امنیت فوق العاده عمل کردند، امروز هم شیادان تلاش داشتند که مردم را وادار به پرداخت پول‌های هنگفت کنند، اما پلیس عالی عمل کرد و من تشکر ویژه از آن‌ها دارم.

پورعباس ادامه داد: امروز تقلب انجام نمی‌شود یعنی مرحله بازگشت پاسخ به هیچ عنوان انجام نمی‌شود، محتمل هست که عکس بیرون بیاید، اما مطمین باشید که اتفاق خاصی نمی‌افتد.

وی گفت: از روز شنبه باید عزیزان داوطلب به سایت مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و ریزنمرات را مشاهده کنند، اواخر تیر نمرات به ما اعلام می‌شود و ما اواسط مرداد نتایج اولیه را اعلام می‌کنیم و اواخر شهریور نتایج نهایی اعلام می‌شود.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از روز گذشته آغاز شده است. تعداد کل ثبت نام کنندگان در نوبت دوم کنکور سال ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ نفر است که از این تعداد ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر معادل ۶۱ درصد زن و تعداد ۴۳۲ هزار و ۱۶ نفر معادل ۳۹ درصد مرد هستند.

روز گذشته داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و هنر با یکدیگر رقابت کردند. از صبح امروز نیز آزمون سراسری برای داوطلبان گروه علوم تجربی آغاز شده است.

بیشترین شرکت کننده در گروه علوم تجربی با تعداد ۴۸۵ هزار و ۳۵ نفر است.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط