• کد خبر : 13560
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 30 مهر 1402 - 1:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

گذار اقتصاد آذربایجان از تکانه‌های شدید به ثبات و توسعه

گذار اقتصاد آذربایجان از تکانه‌های شدید به ثبات و توسعه

گزارش مراجع رسمی درباره شاخص‌های اشتغال، بیکاری، مشارکت اقتصادی و توسعه اقتصادی نشان‌دهنده وضعیت رو به‌ رشد و توسعه‌ای استان است.

به گزارش واژه،تازه‌ترین گزارش مراجع رسمی درباره شاخص‌های اشتغال، بیکاری، مشارکت اقتصادی و توسعه اقتصادی نشان‌دهنده وضعیت رو به‌ رشد و توسعه‌ای استان است.

همین ۱۰ روز پیش بود که استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر رئیس قوه‌ قضائیه به تبریز از ایجاد بیش از ۱۰۳ هزار . ۷۶۰ فرصت شغلی جدید در استان و احیای ۵۸۵ واحد راکد تولیدی خبر داد.

در گزارش مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان ۱۴۰۱ از ۴۰.۶ درصد به ۴۳.۵ درصد در تابستان ۱۴۰۲ افزایش، و نرخ بیکاری نیز از ۷.۷ درصد در تابستان ۱۴۰۱ به ۶.۶ درصد در تابستان ۱۴۰۲ کاهش یافته که وضعیتی بهتر از میانگین نرخ بیکاری ۷.۹ درصدی کشوری را داراست.

با وجود تورم و گرانی محسوس و هزینه‌های بالای زندگی خصوصا در کلان‌شهر تبریز، سایر شاخص‌های توسعه‌ی اقتصادی و معیشتی با رشد محسوسی مواجه شده و شرایط به‌نحوی پیش رفت که در سفر خردادماه سید ابراهیم رئیسی به آذربایجان‌شرقی تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ هزار میلیاردی بخش خصوصی و بخش دولتی در اقتصادی استان منعقد شد.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط