• کد خبر : 11437
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 14 مرداد 1402 - 4:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

چه زمانی درد پا نشانه وجود یک مشکل قلبی و عروقی است؟

چه زمانی درد پا نشانه وجود یک مشکل قلبی و عروقی است؟

بیماری‌های قلبی و عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر هستند که سالانه جان هزاران نفر را در سراسر جهان می‌گیرد.

به گزارش وازه، برخی از موارد بیماری قلبی زمانی رخ می‌دهد که خون رسانی به قلب به دلیل تجمع مواد چرب در عروق کرونر کاهش یافته یا قطع شود.

اگر چه برخی از علائم وجود بیماری قلبی مانند فشار، درد شدید یا احساس فشار روی قفسه سینه برای افراد کاملاً شناخته شده اند؛ اما درد ساق پا علامت شناخته شده و رایجی در بین بیماران مبتلا به این بیماری نیست. 

متخصصان می‌گویند دردی که در پا‌ها احساس می‌کنید به وضوح می‌تواند یک علامت هشدار دهنده از بیماری قلبی و عروقی باشد.

این مشکل در پا که به عنوان بیماری شریان محیطی شناخته می‌شود؛ یک علامت هشدار دهنده جدی از وجود مشکل در قلب و عروق خونی است. بیماری شریانی محیطی به دلیل تجمع رسوبات چربی در شریان‌ها ایجاد می‌شود که جریان خون را به پا‌ها محدود می‌کند.

مقامات ذی‌صلاح پزشکی توضیح می‌دهند که مدت زیادی طول می‌کشد تا علائم بیماری عروق محیطی ظاهر شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که به محض کشف آن از پزشک کمک بگیرید.

پاتریک کوفلین، متخصص قلب و عروق، اظهار داشته است که افراد مسن، سیگاری، دارای دیابت، چاقی و فشار خون بالا، در معرض خطر ابتلا به بیماری شریانی محیطی هستند؛ بنابراین لازم است با ترک سیگار، درمان فشار خون و دیابت و مصرف دارو‌های رقیق کننده خون مانند استاتین ها، سعی شود خطر سکته قلبی کاهش یابد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط