• کد خبر : 8698
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 29 بهمن 1400 - 10:04 ب.ظ
  • اندازه فونت

رازهایی از میز معروف و پرحاشیه پوتین

رازهایی از میز معروف و پرحاشیه پوتین

میز معروف و پرحاشیه ولادیمیر پوتین که برخی از رهبران جهان را در پشت خود نشانده سازنده‌ای ایتالیایی دارد. ریناتو پولونا مدیرعامل شرکت مبلمان سازی اوک OAK ایتالیا سازنده آن است.

به گزارش واژه، این میز سال ۱۹۹۵ به کرملین تحویل داده شده و تنها قسمتی از سفارش ۲۰ میلیون یورویی آنها بوده است. این شرکت فضای داخلی یکی از ساختمان‌های کرملین را طی سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ میلادی که به مساحت ۷ هزار متر مربع بوده نیز طراحی و بازسازی کرده است.

 

این میزمنحصر بفرد حدود شش متر طول و دو و نیم متر عرض دارد وجنسش از چوپ راش درختان کوه‌های آلپ است و به نرخ امروز معادل ۱۰۰ هزار یورو ارزش دارد.

ریناتو پولونا می گوید:«میزمکانی‌است که در پشت آن غذا می‌خوریم، بازی می‌کنیم، سرگرم می‌شویم. همچنین جایی ‌است که برای جنگ تصمیم می‌گیریم یا آتش‌بس امضا می‌کنیم. امیدوارم این میز، خوش شانسی به‌همراه بیاورد و منجر به جنگ نشود.»

طراحی و کیفیت صنایع دستی ایتالیایی دراکثر جاها بسیار محبوب است. موفقیت میز بیضی شکل که تصویر آن در فضای مجازی منتشر شده است، به او ایده هایی داده است:«با این همه سروصدایی که این میز به پا کرده، فکر خوبی است که تولیدش را از سر بگیریم.»

سازنده میز معروف: امیدوارم منجر به جنگ نشود

میز شش متری لاکی سفید که با ورق‌های طلا تزیین شده، اخیرا دست‌مایه شوخی و طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز شده است.

از میز پینگ پنگ و پیست اسکی رو یخ گرفته تا الاکلنگ و میز آخرین شام داوینچی. بتازگی ولادیمیر پوتین برای گفتگو با رهبران دو کشور مهم اروپایی یعنی امانوئل ماکرون و اولاف شولتش از این میز استفاده کرده بود.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران هم در جریان سفر اخیر خود به مسکو موفق نشد به مرد شماره یک کرملین از این فاصله نزدیکتر شود.

از دیگر مشتریان این شرکت شیوخ عرب و خانواده های سلطنتی کشورهای خاورمیانه هستند. دیکتاتورهای سابق مانند معمر قذافی لیبیایی یا صدام حسین عراقی نیز قبلا به این شرکت مبلمان‌سازی سفارش‌هایی داده بودند.

خبرهای مرتبط