• کد خبر : 13602
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 1 آبان 1402 - 9:45 ق.ظ
  • اندازه فونت

این مشمولان غایب و غیر غایب برای معافیت اقدام کنند

این مشمولان غایب و غیر غایب برای معافیت اقدام کنند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: به استناد ابلاغیه صادره از ستاد کل نیرو های مسلح، دستورالعمل اجرایی معافیت خدمت وظیفه عمومی و کسر خدمت مشمولان و کارکنان وظیفه غایب و غیر غایب در حال خدمت که دارای ۳ فرزند و یا بیشتر بوده به شرح ذیل ابلاغ شده است.

به گزارش واژه،سرهنگ مهدی صادقی گفت: به استناد ابلاغیه صادره از ستاد کل نیرو های مسلح، دستورالعمل اجرایی معافیت خدمت وظیفه عمومی و کسر خدمت مشمولان و کارکنان وظبفه غایب و غیر غایب در حال خدمت که دارای ۳ فرزند و یا بیشتر بوده به شرح ذیل ابلاغ شده است.

۱- مشمولان غایب و غیر غایبی که دارای ۴ فرزند و بالاتر باشند در شمول مقررات بوده و سن تقویمی آنان اثری در بهره مندی معافیت ندارد.

۲- مشمولانی که دارای ۳ فرزند و سن آنان حداقل ۴۰ سال باشداز انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند.

۳- مشمولان دارای شرایط معافیت عنایت رهبری (مدظله العالی) باید جهت ثبت درخواست، مدارک و مستندات لازم را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)محل سکونت ارائه دهند.

۴- کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیتف پس از معرفی خود به یگان خدمتی و مختومه شدن پرونده قضائی فرار آنان در مراجع قضائی می توانند از ادامه خدمت معاف شوند.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به محدودیت زمانی کلیه واجدین شرایط می بایست در اسرع وقت به دفاتر پلیس +۱۰محل سکونت خود مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

معاون وظیفه عمومی استان لرستان گفت: طی بررسی بعمل آمده توسط کارشناسان معاونت وظیفه عمومی استان لرستان تعدادی از متقاضیان معافیت رهبری که نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده اند دارای نقص پرونده ای بوده و جهت رفع نقص به معاونت وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه کنند.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط