• کد خبر : 13060
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 10 مهر 1402 - 12:17 ق.ظ
  • اندازه فونت
تغییر محل برگزاری مسابقات به منظور میزبانی شایسته‌تر؛

امیرخیزی: مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری درگ 400 متر به میزبانی تبریز برگزار می‌شود

امیرخیزی: مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری درگ 400 متر به میزبانی تبریز برگزار می‌شود

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی از برگزاری مسابقات درگ 400 متر به میزبانی تبریز و تغییر محل برگزاری این مسابقات به منظور میزبانی شایسته‌تر خبر داد.

به گزارش واژه، سیامک امیرخیزی، رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی، در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص برگزاری مسابقات درگ ۴۰۰ متر به میزبانی تبریز اظهار داشت: مسابقات درگ اتومبیلرانی و موتورسواری روز جمعه، 14 مهرماه به میزبانی تبریز برگزار می‌شود که امیدوارم بازهم بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از مسابقات داشته باشیم.

وی افزود: حدود دو ماه قبل نخستین دوره این مسابقات در سطح کشوری و کلاس‌های 200 و 400 دستجات آزاد به مدت دو روز برگزار شد. در این مسابقات 250 خودرو ثبت‌نام کرده بودند که این رقم بیشترین تعداد شرکت‌کننده در مسابقات درگ کشور محسوب می‌شود و برای نخستین بار شاهد چنین استقبالی بودیم.

امیرخیزی در رابطه با عوامل استقبال قابل‌توجه ورزشکاران از این مسابقات خاطرنشان کرد: ما سعی می‌کنیم میزبانی‌های شایسته‌ای از مسابقات داشته باشیم و کیفیت فنی مسابقات و رویدادهای مختلف را در کنار زیرساخت‌های موجود ارتقا دهیم، شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان به این حوزه هم حضور پررنگی در مسابقات برگزار شده به میزبانی تبریز دارند.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی ادامه داد: در مسابقه روز جمعه اسکان به همراه پذیرایی و… برای ورزشکاران در نظر گرفته‌ایم. قبل از اعلام رسمی آغاز ثبت‌نام، حدود 40 نفر متقاضی بوده و در این مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند. پیش‌بینی می‌کنیم در مسابقات پیش رو که در کلاس 400 متر اتومبیلرانی و موتورسواری به عنوان دومین راند مسابقات دستجات درگ قهرمانی کشور برگزار می‌شود، حدود 150 ورزشکار شرکت کنند.

امیرخیزی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط اعضای هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات پیش رو خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال حدود 40 هزار تماشاگر از مسابقات قبلی که در مجموعه ورزشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد و لزوم ارتقای کمی و کیفی رقابت‌ها، بچه‌ها به شدت در حال تلاش هستند تا نواقص احتمالی را رفع کنند که از جمله آن‌ها، تغییر محل برگزاری مسابقه برای کنترل بهتر شرایط برگزاری و ارتقای سطح ایمنی مسابقات است.

وی در پایان گفت: هر چند تمهیداتی برای اجرای مسابقات آتی در پیست ورزشگاه یادگار امام (ره) در نظر گرفته شده است ولی تا ایجاد زیرساخت‌های لازم، مسابقه روز جمعه در اتوبان جدیدالاحداث بعثت واقع در مسیر تبریز به صوفیان، روبروی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی که فضای بیشتری در اختیار ورزشکاران و تماشاگران قرار می‌دهد، برگزار خواهد شد. امیدواریم هم ورزشکاران و هم تماشاگران تجربه خوبی از حضور در این مسابقات کسب کنند.

خبرنگار: حامد زاهدی

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط