• کد خبر : 10416
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 9 تیر 1402 - 6:35 ب.ظ
  • اندازه فونت

آل‌هاشم: اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد

آل‌هاشم: اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد

امام جمعه تبریز با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا برای رسیدن به توافق با ایران به هر قیمتی تلاش می‌کند و شواهد حاکی از آن است که پیام ایران به غرب رسیده است، گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی وظایف سنگینی دارند چراکه اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم، باز دشمن به طمع خواهد افتاد از این‌ رو راه واکسینه مردم و کشور از توطئه، ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی است.

به گزارش واژه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: پیام اقتدار ایران قوی در هفته جاری پررنگ‌ترین موضوع هفته بود چراکه یک اعترافی از سوی دشمنان درباره پیشرفت کشورمان وجود داشت؛ به طوریکه یکی از نشریه‌های آلمانی با اشاره به گسترش ظرفیت صادرات ایران، گفته است که آمارهای بین‌المللی از اوج‌گیری صادرات نفت و میعانات گازی ایران به بالای یک و نیم بشکه در روز خبر داده است.

وی ادامه داد: بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای رسیدن به توافق با ایران به هر قیمتی تلاش می‌کند و  شواهد حاکی از آن است که پیام ایران به غرب رسیده است.

پیغام و پسغام آمریکا برای توافق با ایران

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آشوب‌های پاییز سال گذشته بزرگترین امید دشمن به براندازی بود که با هدایت رهبری و‌ ایستادگی مردم مایوس شدند، ادامه داد: بعد از گرایش کشورهای منطقه به تعامل امروز شاهد رغبت کشورهای اروپایی و پیام و پسغام آمریکا برای توافق با جمهوری اسلامی ایران هستند؛ البته این یک بعد قضیه است و بعد دیگر و اصلی این است که باید در داخل نیز رفاه و معیشت مردم را ارتقا داد.

اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد

امام جمعه تبریز ادامه داد: دولت و مجلس شورای اسلامی ایران وظایف سنگینی دارند چراکه اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد از این‌رو راه واکسینه مردم و کشور از توطئه ارتقا رفاه و امنیت اقتصادی است.

ترغیب به خشونت و نفرت‌پراکنی هیچ نسبتی با آزادی بیان ندارد/ محکوم کردن توهین به قرآن

وی در ادامه به توهین کشور سوئد به قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این هفته شاهد اقدام موهن و نفرت‌انگیز دولت سوئد بودیم که آنها در یک اقدام موهن و به بهانه آزادی بیان مجوز آتش کشیدن قرآن را صادر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: متاسفانه برخی کشورهای اروپایی همچون گذشته به بهانه واهی و بهانه حمایت از آزادی بیان، مسیر نفرت‌پراکنی علیه مقدسات و ارزش‌های اسلامی را انتخاب کردند و با وجود شعار حقوق بشر به حقوق جامعه بزرگ مسلمانان تعدی می‌کنند.
وی گفت: ترغیب به خشونت و نفرت‌پراکنی هیچ نسبتی با آزادی بیان ندارد؛  جامعه جهانی باید با یک صدا در مقابل اقدامات موهن کشورهای مد نظر که دم از حقوق بشر می‌زنند بایستد.

معاملات غیررسمی اموال غیرمنقول منشا فساد

نماینده ولی فقیه در استان به دیدار کارکنان قوه قضاییه با رهبر معظم انقلاب و فرمایش و تاکیدات رهبری در این دیدار اعم از حفظ معاملات غیررسمی گفت: ایشان در این دیدار نکته بسیار مهمی را اشاره کردند که آن معاملات غیررسمی اموال غیرمنقول بود که آن را از منشا بزرگ فساد نامیدند و تاکید کردند که این معاملات صلب اعتماد شود و به مجلس هم دستور دادند که مصلحت  کشور و نظام تصویب نهایی این قانون است.

 زمین‌خواری، پول‌شویی و حتی فرار مالیاتی به بلای جان اقتصاد کشور تبدیل شده است

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه منظور از معاملات غیررسمی همان قولنامه‌هاست که اینها همگی نقاط ضعف حکمرانی کشور است، افزود: بسترسازی برای انجام فسادهایی مانند زمین‌خواری، پول‌شویی و حتی فرار مالیاتی به بلای جان اقتصاد کشور تبدیل شده است از این‌رو بی‌اعتباری این اسناد و افزایش اعتبار اسناد رسمی،  اصلی‌ترین راه مبارزه با فسادهای کشور است.

وی اضافه کرد: بیانات بن بست‌شکن رهبر معظم انقلاب اقدام عملی برای از بین بردن فساد و انفجار فکر پویاست.

 فرهنگ عید غدیر محور امنیت جهانی است

آل‌هاشم با بیان اینکه فرهنگ عید غدیر محور امنیت جهانی است، گفت: قرآن مجید امنیت را نعمت بزرگی دانسته است؛ امنیت نباشد اقتصاد سالم نیز ممکن نخواهد بود.

وی ادامه داد: غدیر دو جنبه دارد؛ این ماجرا فقط نصب جانشین نیست بلکه توجه دادن جامعه به مساله امامت و ولایت است.

امام جمعه تبریز گفت: باید عید غدیر را با عظمت برگزار کرد زیرا زنده نگه داشتن غدیر، زنده نگه داشتن اسلام است.

وی در اعلام مناسبت‌ها به آزادسازی شهر مهران اشاره کرد و ادامه داد: روز بزرگداشت صائب تبریزی، شهادت آیت‌الله صدوقی، روز صنعت و معدن نیز جرو مناسبت‌های این هفته است.

نماینده ولی فقیه در استان با تبریک‌به صدا و سیما، گفت: شبکه ۲ خبر اینترنتی سه روز پیش به صورت رسمی افتتاح شد. این شبکه‌ از ماه‌ها پیش نماز جمعه تبریز را به صورت مستقیم پخش می‌کند.

وی به روز قلم اشاره کرد و گفت: این روز را به اهالی قلم و نویسندگان تبریک عرض می‌کنم؛ ما باید مواظب آن نویسندگان و اهل قلم باشیم.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: یک کتاب در ارتباط با والد رهبر معظم انقلاب نوشته است؛ این هفته سالگرد پدر رهبر انقلاب است از این‌رو این مراسم در مسجد جامع تبریز، مدرسه طالبیه رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه والد رهبر انقلاب در مسجد جامع و مسجد کریم خان اقامه نماز کرده‌اند از این‌رو مراسم رونمایی در این مسجد برگزار خواهد شد.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: این هفته روز دهیاری و شهرداری است؛ از کلیه خدمتگزاران عزیز تشکر می‌کنم؛ مخصوصا از مجموعه کارگری در میدان عمل هستند.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط