• کد خبر : 12684
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 29 شهریور 1402 - 12:57 ق.ظ
  • اندازه فونت

۷۱ هزار کلاس اولی در آذربایجان شرقی راهی مدرسه شدند

۷۱ هزار کلاس اولی در آذربایجان شرقی راهی مدرسه شدند

همزمان با نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در سراسر کشور، بیش از ۷۱ هزار کلاس اولی در آذربایجان‌شرقی در کلاس های درس حاضر شدند.

به گزارش واژه، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در آیین نواخته شدن زنگ شکوفه ها در دبستان دخترانه امام علی تبریز امروز را روز بزرگی برای همه اعلام کرد و گفت: کلیدی ترین و حساس ترین دوره زندگی هر انسانی دوره ابتدایی است بنابراین مهارت گفتار و رفتار معلمان این دوره از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مسعود سعادتی خطاب به معلمان اظهار کرد: کاری کنید که امروز و اول مهر به یک روز شاد و به یاد ماندنی برای دانش آموزان تبدیل شود و همه باید دست در دست هم دهیم تا فرزندان مان افتخار کنند که در این سرزمین زندگی می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ادامه داد: چنین رفتاری موجب می شود که دانش آموزان حرمت پدر و مادر، معلم، همسایه را نگه داشته و انسان های مفید و اخلاقمندی برای جامعه باشند.

سعادتی با بیان اینکه جامعه ما در زمینه اخلاق و عزتمندی یک عقبه تاریخی دارد، گفت: خیلی ها چشم طمع به این کشور دوخته اند و کسانی که برای به آتش کشیدن آینده بچه ها برنامه ریزی می کنند باید با رفتار و گفتار نیک معلم و تربیت والای دانش آموزان ناامید شوند.

وی رسالت معلمان دوره ابتدایی را بسیار سنگین دانست و افزود: معلم دوره ابتدایی شوخ طبع ترین آدم جدی روی زمین است و آموزش دوره ابتدایی جدی ترین بازی کردن دوره زندگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: دوره ابتدایی دوره یادگرفتن برای زندگی کردن است در این دوره بچه ها باید در کنار هم بودن، منظم بودن، با جمع نشستن و تصمیم گرفتن، مهارت استنباط کردن، مهارت پیش بینی کردن، طرز درست صحبت کردن و مهارت محترمانه انتقاد کردن را یاد بگیرند.

بیش از ۷۳۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۵۰۰ مدرسه آذربایجان شرقی امسال راهی کلاس درس می شوند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط