• کد خبر : 4354
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 24 آبان 1399 - 10:31 ق.ظ
  • اندازه فونت
امام جمعه تبریز:

گزارش‌ها و تذکرات کلیشه‌ای مسوولان بهداشت و درمان بی اثر شده است

گزارش‌ها و تذکرات کلیشه‌ای مسوولان بهداشت و درمان بی اثر شده است

امام جمعه تبریز گفت: برای روشن شدن دلایل محدودیت‌های کرونایی، تعطیلی‌ها و ممنوعیت رفت و آمدها باید از زبان هنر استفاده شود تا تذکرات اثر بخش و ماندگار باشد.

به گزارش واژه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم با تقدیر از خدمات شبانه‌روزی کادر درمانی و تسلیت شهادت مدافعان سلامت، اظهار داشت: گزارش‌ها و تذکرات تکراری و کلیشه‌ای مسوولان بهداشت و درمان اثربخشی آنها را به حداقل رسانده و توجه مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را کاهش داده است.

وی با تاکید بر تغییر شکل و محتوای این تذکرات و یادآوری‌های کرونایی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت هنرمندان و زبان هنر همچنین صاحبان قلم و اندیشه؛ مردم را با خطرات این ویروس کشنده، بیشتر آشنا کنیم.

امام جمعه تبریز، نبود جذابیت در پیام‌های بهداشتی و محدودیت‌های اجتماعی را یکی از دلایل کم اثر بودن آنها دانست و ادامه داد: همه می‌دانند در ساعت مشخص سخنگوی وزارت بهداشت گزارش مرگ و میر روزانه را ارائه خواهد کرد و موارد کلیشه‌ای را به مردم متذکر خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی استفاده از ظرفیت فعالان رسانه‌ای با مهارت را مورد تاکید قرار داد و گفت: اینکه خبرنگاری، شهروندان را در خصوص ورود و خروج و ممنوعیت تردد مورد ماخذه قرار می‌دهد یا اینکه بعد از ساعت 18 به سراغ مغازه‌داران برود و از آنها در خصوص عدم توجه به محدودیت‌ها سوال کند، اثر چندانی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نخواهد گذاشت.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: برای روشن شدن دلایل محدودیت‌های کرونایی، تعطیلی‌ها و ممنوعیت رفت و آمدها باید از زبان هنر استفاده شود تا تذکرات اثر بخش و ماندگار باشد.

خبرهای مرتبط