• کد خبر : 4481
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 5 دی 1399 - 9:10 ب.ظ
  • اندازه فونت

گروه «قاصم الجبارین» عراق مسئولیت حمله به کاروان آمریکایی را بر عهده گرفت

گروه «قاصم الجبارین» عراق مسئولیت حمله به کاروان آمریکایی را بر عهده گرفت

گروه قاصم الجبارین عراق با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله به کاروان نظامی آمریکا در این کشور را بر عهده گرفت.

به گزارش واژه، گروه “قاصم الجبارین” در عراق مسئولیت حملات امروز جمعه به کاروان نیرو‌های آمریکایی در این کشور را برعهده گرفت.

این گروه اعلام کرد: اشغالگران و مزدوران آن‌ها را زیر نظر داریم. حملات ما درهم کوبنده و دقیق است و هیچ اشتباهی در آن نیست.

ساعاتی پیش شبکه خبری المیادین در خبری به نقل از خبرنگار خود از هدف گرفته شدن یک کاروان لجستیک ائتلاف  آمریکا در شهر «سماوه» مرکز استان مثنی در جنوب عراق خبر داد.

همچنین کانال خبری «صابرین نیوز» با اعلام این خبر افزود: این کاروان، حامل تجهیزات لجستیک آمریکا بوده که در منطقه سماوه در استان المثنی واقع در جنوب عراق منهدم شده است.

گفتنی است چند روز پیش نیز کانال خبری صابرین نیوز از حمله به کاروان لجستیک آمریکایی‌ها در بابل عراق خبر داد که در آن دو خودروی آمریکایی دچار آسیب شد.

طبق اعلام این کانال، این خودرو‌ها با بمب‌های کنارجاده‌ای مورد هدف قرار گرفتند. پس از این عملیات، گروه مقاومت اسلامی، قاصم الجبارین حمله به کاروان لجستیک نیرو‌های آمریکایی در استان بابل را بر عهده گرفت. پیش‌تر نیز این گروه تازه تاسیس مسئولیت چند حمله دیگر را برعهده گرفته و آن‌ها را در راستای در تنگنا قرار دادن و محاصره نظامی و اقتصادی اشغالگران آمریکایی اعلام کرده بود.

این حملات علیه نیرو‌های آمریکایی در حالی انجام می‌شود که چند روز پیش نیز رسانه‌های خبری اعلام کرده بودند چند راکت کاتیوشا به سمت سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق شلیک شده و سامانه ضدموشکی مستقر در این سفارتخانه فعال شده است.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرهای مرتبط