• کد خبر : 10768
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 21 تیر 1402 - 1:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

گروه‌های تجزیه‌طلب شمال عراق خلع سلاح نشوند، عملیات علیه آنان تکرار می‌شود

گروه‌های تجزیه‌طلب شمال عراق خلع سلاح نشوند، عملیات علیه آنان تکرار می‌شود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در شمال عراق گروه‌های تجزیه طلب مسلح حضور دارند که ناامنی‌هایی را در مرزهای ما ایجاد می‌کنند، گفت: اگر تا شهریورماه این‌ گروه‌ها، مسلح باقی بمانند یا عملیاتی انجام دهند، قطعاً عملیات‌های ما علیه آن‌ها با شدت بیشتر تکرار خواهد شد.

به گزارش واژه به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، از رشد دیپلماسی دفاعی کشور خبر داد و اظهار کرد: امروز با اکثر کشورهای همسایه ارتباط داریم و تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای متعددی امضا شده یا در مسیر امضا قرار دارد. رهاورد این توافقات، ارتقای امنیت، آرامش و دوستی میان این کشورها خواهد بود.

وی افزود: مبنای این تفاهمنامه‌ها، حفظ امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه است و اینکه یک صدا بگوییم برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست و صهیونیست‌ها در این منطقه جایی ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وضعیت امنیتی مرزها را نسبت به گذشته فوق‌العاده بهتر توصیف و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کشورهای همجوار درباره مسئولیت‌شان نسبت به مرزها به درستی عمل نمی‌کنند. در شمال عراق گروه‌های تجزیه طلب مسلح حضور دارند که ناامنی‌هایی را در مرزهای ما ایجاد می‌کنند.

باقری ادامه داد: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای صیانت و حفظ امنیت کشور، عملیات‌های تاثیرگذار موشکی و پهپادی را علیه این گروه‌ها انجام داد و پس از اینکه دولت عراق متعهد شد تا شهریورماه این گروه‌ها را خلع سلاح و از اقدامات آنان ممانعت کند، این عملیات متوقف شد.

وی اضافه کرد: تا شهریور ماه که زمان تعهد دولت عراق است، صبر می‌کنیم و امیدواریم که دولت عراق به مسئولیتش عمل کند، اما اگر این زمان بگذرد و این‌ گروه‌ها، مسلح باقی بمانند یا عملیاتی انجام دهند، قطعاً عملیات‌های ما علیه آن‌ها با شدت بیشتر تکرار خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در بخشی از مرزهای جنوب شرقی در ماه‌های اخیر شاهد تحرکاتی از سوی تروریست‌ها بوده‌ایم، بیان کرد: نیروی زمینی سپاه چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق فرماندهی و مسئولیت میدانی را بر عهده دارد و کارهای بسیار گسترده و عظیمی در استحکام و انسداد مرز و استقرار و پایش انجام شده و امنیت امروز قابل قبول است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران، باقری ادامه داد: هرچند که بعضاً شاهد موارد نادری از ناامنی هستیم، اما موارد بسیاری هم کشف و خنثی می‌شود و تلاش نیروی زمینی سپاه در کنار مرزبانی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با شرارت‌ها در امتداد مرزهای افغانستان با جدیت در حال انجام است.

وی همچنین به رشد تصاعدی همکاری‌های نیروهای مسلح با شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: امروز بیش از ۵۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان با وزارت دفاع و همچنین صدها شرکت با ارتش و سپاه از جمله نیروی زمینی سپاه کار می‌کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: پارک‌های علم و فناوری در بسیاری از استان‌ها ایجاد شده و امروز معمولاً کارهای تحقیقاتی و تولیدی نیروهای مسلح به نحوی با مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان دانشمند کشورمان در حال انجام است و این مسیری است که رشد و پیشرفت آن را دنبال خواهیم کرد.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط