• کد خبر : 4540
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1399 - 4:48 ب.ظ
  • اندازه فونت

کاهش کشتار مرغ در آذربایجان‌شرقی به یک سوم

کاهش کشتار مرغ در آذربایجان‌شرقی به یک سوم

رئیس اتحادیه قصابان و مرغ‌فروشان تبریز با اشاره به کاهش کشتار مرغ در آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر تنها یک سوم مرغ مورد نیاز مردم استان در کشتارگاه‌ها کشتار می‌شود.

به گزارش واژه، ایوب آقاپور فرشکار، میزان گوشت گرم مرغ مورد نیاز استان را ۱۵۰ تا ۱۶۰ تن در روز اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در روز‌های اخیر در خوش بینانه‌ترین حالت ۵۰ تن در کشتارگاه‌های طیور کشتار و به عاملان توزیع ارسال شده است.

وی با بیان اینکه با ۴ خودروی حمل گوشت مرغ نمی‌توان نیاز یک شهر ۲ میلیون نفری و استان ۴ میلیونی را تامین کرد ادامه داد: در حال حاضر آذربایجان شرقی به لحاظ تامین و توزیع گوشت مرغ گرم مشکل جدی دارد و اگر مسئولان در این زمینه اقدامات فوری انجام ندهند طی روز‌های آینده با مشکلات جدی در این زمینه روبرو خواهیم شد.

آقاپور فرشکار خاطرنشان کرد: اگر سازمان متولی توانایی تامین مرغ استان را دارد باید وارد عرصه شده و به سرعت بازار را از این فرآورده پر کند.

وی با تکذیب کشتار روزانه ۲۴۰ تنی مرغ در آذربایجان شرقی، یکی از دلایل مهم و اصلی کمبود و افزایش قیمت گوشت مرغ در تبریز و آذربایجان شرقی را قاچاق به شهر‌های بزرگ از جمله تهران اعلام کرد.

رئیس اتحادیه قصابان و مرغ‌فروشان تبریز گفت: صاحبان مرغداری‌های استان به دلیل اینکه هزینه‌ها با درآمدهایشان همخوانی ندارد و قیمت گوشت مرغ در تهران و شهر‌های بزرگ بالا است، اقدام به ارسال محصولات خود به این شهر‌ها می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت قیمت مرغ پرکنده را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده است، یادآور شد: این در حالی است که قیمت این نوع مرغ‌ها حداقل ۲ هزار تومان بیشتر از قیمت اعلامی دولت برای مرغداری‌ها در می‌آید و این نابسامانی‌های موجب کشتار پایین و به تبع آن قاچاق و در نهایت کمبود و افزایش قیمت گوشت مرغ در آذربایجان شرقی شده است.

خبرهای مرتبط