• کد خبر : 13918
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 13 آبان 1402 - 12:12 ق.ظ
  • اندازه فونت

نقش ویژه گمرک در توسعه تجارت و پیشرفت اقتصادی

نقش ویژه گمرک در توسعه تجارت و پیشرفت اقتصادی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت گمرک در توسعه اقتصادی کشور گفت: نقش گمرک در توسعه تجارت و پیشرفت اقتصادی ویژه و مهم است.

به گزارش واژه، واقف بهروزی صبح شنبه در دیدار با صادق نامدار سرپرست حوزه نظارت گمرکات آذربایجان‌شرقی و جمعی از مدیران این سازمان، با بیان اینکه عملکرد گمرک در توسعه و تجارت استانی و ملی، کلیدی است، اظهار داشت: برخی از دستگاه‌ها نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت بر عهده دارند و تردیدی نیست که گمرک، از این قاعده مستثنی نیست.
نماینده وزیر اقتصاد در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: ایجاد مسیر سبز و تسهیل امور فعالان و بنگاه‌های اقتصادی، موجب توسعه سرمایه‌گذاری و مبادلات تجاری خواهد بود و در نهایت، موجب توسعه اقتصادی استان و کشور خواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: ایجاد انگیزه برای صادرکنندگان و همچنین ایجاد کریدورهای اقتصادی برای تسهیل در صادرات، رونق تبادلات اقتصادی بین کشورهای همسایه را فراهم خواهد آورد.
وی اضافه کرد: تلاش برای جلوگیری از قاچاق کالا و همچنین شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد، به عنوان عوامل مؤثر و مهم بر افزایش صادرات قانونی و پیشرفت تولید باید بصورت مستمر مورد پیگیری و رصد قرار گرفته و در صدر اولویت‌ها و برنامه‌های اجرایی استان قرار داشته باشد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط