• کد خبر : 6351
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 24 آبان 1400 - 2:39 ب.ظ
  • اندازه فونت

مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تمدید شد

مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تمدید شد

یک مقام مسئول گفت: در پی افزایش تقاضای تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه نهضت ملی مسکن، مهلت نام‌نویسی در این طرح تمدید شد.

به گزارش واژه، با توجه به آنکه تنها ۴ روز تا پایان مهلت ثبت نام در طرح بزرگ مسکنی دولت باقی مانده، امروز محمود محمودزاده  معاون وزیر راه وشهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در این طرح خبر داد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر تمایلی در این بخش برای ثبت نام متقاضیان وجود داشته باشد، حتما مهلت ثبت نام را تمدید خواهیم کرد، گفت: در حال حاضر استقبال خوب بوده و با توجه به آنکه همچنان بر تعداد شهر‌ها افزوده می‌شود و پالایش متقاضیان همزمان انجام می‌شود، بنابراین مشکلی از لحاظ تمدید ثبت نام وجود ندارد.

او ادامه داد: در پی افزایش تقاضای تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه نهضت ملی مسکن، نام‌نویسی در این طرح که تا پیش از این ۲۸ آبان به اتمام می‌رسید، تا ۱۵ آذر ماه تمدید شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند بدون نگرانی ثبت‌نام در مرحله اول نهضت ملی مسکن را در سامانه مربوطه به آدرس https://saman.mrud.ir انجام دهند.

محمودزاده یادآور شد: تاکنون یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که در ۵۲۰ شهر تقاضای آن‌ها ثبت شده است، در این ۵۲۰ شهر، زمین به اندازه کافی تأمین شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پیش از این در ۴۹۰ شهر برای ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته شده بود که در حال حاضر تعداد شهر‌های مورد تقاضا افزایش خواهد یافت و امیدواریم همه متقاضیان دریافت مسکن تا یکی دو ماه آینده در شهر‌های مورد دلخواه ثبت‌نام کنند.

او همچنین درباره ثبت نام مجرد‌ها هم گفت: تاکنون ۵ گروه از افراد مجرد می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.

براساس این گزارش طبق جدیدترین آمار‌های اعلام شده ۱۱ کلانشهر دیگر به فهرست شهر‌هایی که متقاضیان می‌توانند در آنجا ثبت نام کنند اضافه شده است.

اسامی کلانشهر‌ها و شهر‌های جدیدی که امکان ثبت‌نام نهضت ملی مسکن برای آن‌ها فراهم شده است؛

استان آذربایجان شرقی ساکنان تبریز در شهر جدید سهند
استان اصفهان ساکنان شهر‌های شهرستان اصفهان در شهر‌های جدید فولادشهر، شهر جدید بهارستان و شهر جدید مجلسی، ساکنان شهرستان‌های لنجان، نجف آباد، فلاورجان و خمینی شهر در شهر جدید فولادشهر، ساکنان تمامی شهر‌های استان اصفهان در شهر جدید مجلسی
ساکنان شهر‌های استان البرز (به غیر از شهر نظرآباد) در شهر جدید هشتگرد، استان بوشهر ساکنان شهر بوشهر در شهر جدید عالیشهر
ساکنان شهر‌های عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک در شهر جدید نایبند
استان تهران ساکنان شهر تهران در شهر‌های جدید پرند، ایوانکی، هشتگرد، رباط‌کریم و پاکدشت، ساکنان شهر قیام دشت در پاکدشت
ساکنان شهر‌های شهرستان‌های شهریار، بهارستان، ملارد، ری و قدس در شهر جدید پرند
استان خراسان رضوی ساکنان شهر مشهد، ساکنان شهر‌های شهرستان چناران در شهر جدید گلبهار و ساکنان شهر‌های شهرستان نیشابور در شهر جدید بینالود
ساکنان تمامی شهر‌های استان خوزستان در شهر‌های جدید شیرین‌شهر و رامین
استان سمنان ساکنان شهر سمنان در شهر سمنان و شهر جدید ایوانکی، ساکنان شهر‌های شهرستان گرمسار در شهر جدید ایوانکی
استان سیستان‌و‌بلوچستان ساکنان شهر زاهدان در شهر‌های زاهدان و شهر جدید رامشار و شهر جدید تیس، ساکنان شهر چابهار در شهر چابهار و شهر جدید تیس، ساکنان شهر‌های شهر ستان زابل در شهر جدید رامشار
استان فارس ساکنان شهر شیراز در شهر جدید صدرا، استان مرکزی ساکنان شهر‌های شهرستان اراک در شهر‌های جدید مهاجران و امیرکبیر، ساکنان شهر‌های شهرستان‌های شازند و خمین در شهر جدید مهاجران
ساکنان شهر‌های شهرستان‌های محلات و دلیجان در شهر جدید امیرکبیر
استان هرمزگان نیز ساکنان شهر‌های شهرستان بندر عباس در شهر جدید علوی

براساس این گزارش افرادی که ساکن برخی کلانشهر‌ها هستند، می‌توانند در شهرهای‌جدید ثبت‌نام کنند. همچنین افرادی که در این مدت ثبت‌نام کرده‌اند، اما شهر‌های دیگری را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند ثبت‌نام قبلی خود را در سامانه لغو و انصراف بدهند و مجدد با انتخاب درست شهر جدید، ثبت‌نام کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرهای مرتبط