• کد خبر : 14899
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 1 بهمن 1402 - 1:05 ب.ظ
  • اندازه فونت
ریاست پارلمان بخش خصوصی به آذربایجان شرقی رسید؛

«صمد حسن‌زاده» رئیس اتاق ایران شد

«صمد حسن‌زاده» رئیس اتاق ایران شد

صبح امروز انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار و صمد حسن زاده به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید انتخاب شد.

به گزارش واژه، هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با دستور کار انتخابات مجدد ریاست برگزار شد تا از میان ۲۱ نفر متقاضیان تایید صلاحیت شده، رای گیری انجام شود.

در این میان چهار نفر از جمله صمد حسن‌زاده، مجتبی غیابی، احد عظیم‌زاده و فرج اله معماری نامزد باقی ماندند و ۱۷ نفر انصراف خود را به انجمن نظارت بر انتخابات تسلیم کردند.

صمد حسن‌زاده با حضور ۴۱۲ نفر از ۴۹۸ عضو هیات نمایندگان دوره دهم در لحظه رای گیری با ۲۰۸ رای به عنوان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد.

همچنین فرج اله معماری با ۱۸۱ رای، احد عظیم‌زاده با ۱۵ رای، مجتبی غیابی با پنج رای به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

بر اساس این گزارش، حسین سلاح ورزی صبح امروز کتباً اعلام کرده بود که به معماری رای بدهید، اما اعضای اتاق بازرگانی تصمیم بر تغییر رویه ‌مسیر گرفتند.

پیش از این محمدرضا بهرامن، محسن بهرامی ارض اقدس، محمود تولائی، محمود تهی‌دست، حسین پیرموذن، صمد حسن‌زاده، حمیدرضا صالحی سلمی، امیرعادل طاهرخانی، علی‌اکبر عبدالملکی، احد عظیم‌زاده، علی فرشاد پور، قدیر قیافه، قاسم کریمی، خورشید گزدرازی، فرج اله معماری، سید مصطفی موسوی، عبداله مهاجر دارابی و جعفر نیکزاد افراد تایید صلاحیت شده برای جایگاه ریاست بودند.

همچنین با انتخاب حسن‌زاده به عنوان رییس که پیش از این نایب رییس سوم هیات رییسه اتاق بازرگانی بود، انتخابات مجددی برای این جایگاه برگزار شد که از میان ۲۰ نفر متقاضیان تایید صلاحیت شده باقی مانده برای این نشست چهار نفر از جمله خورشید گزدرازی، علی اکبر عبدالملکی، محمود تولائی و حسین پیرموذن نامزد کرسی نایب رییسی شدند.

به گزارش واژه، دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ایران ۲۸ خرداد سال جاری برگزاری شد و حسین سلاح ورزی که صلاحیتش از سوی وزارت اطلاعات تایید نشده بود، به عنوان رئیس اتاق انتخاب شد.

طبق تصمیم شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی در یکم آبان ماه، انتخاب «حسین سلاح‌ورزی» برای ریاست اتاق بازرگانی ایران غیرقانونی بوده و وی از این سمت کنار گذاشته شد.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط