• کد خبر : 14936
  • محیط زیست
  • تاریخ انتشار : 6 بهمن 1402 - 8:30 ب.ظ
  • اندازه فونت

سامانه بارشی دوباره وارد آذربایجان‌شرقی می‌شود

سامانه بارشی دوباره وارد آذربایجان‌شرقی می‌شود

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی دوباره از اواخر امروز (جمعه) وارد این استان می‌شود.

به گزارش واژه، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی به صورت متناوب تا روز دوشنبه در استان ادامه می یابد و موجب بارش باران و برف، وزش باد گاهی به نسبت شدید و بروز مه شود.

وی با بیان اینکه این سامانه تمام نواحی استان را دربر می گیرد، اظهار کرد: لغزندگی، یخبندان و اختلال در تردد به ویژه در جاده های کوهستانی، آبگرفتگی معابر، احتمال سقوط بهمن و کولاک برف، رخداد تندبادهای لحظه ای دور از انتظار نیست.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، خواستار احتیاط در ترددهای جاده ای و مناطق کوهستانی، صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و لباس گرم، اطمینان از سلامت فنی خودرو، آمادگی جهت نمک پاشی و برف روبی به ویژه در جاده های کوهستانی و لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی شد.

امیدفر ادامه داد: با توجه به احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک در اثر بروز تندبادهای لحظه ای، محکم کردن سازه های سبک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده ضروری است.

وی یادآور شد: تا اواخر امروز جوی به نسبت پایدار در استان حاکم بوده و در برخی نواحی به صورت محدود شاهد بروز کولاک خواهیم شد.

 

خبرهای مرتبط