• کد خبر : 15673
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 7 تیر 1403 - 8:08 ب.ظ
  • اندازه فونت
گام بلند شمسا برای تولید انرژی پاک؛

ساخت نیروگاه خورشیدی بزرگ مقیاس توسط مس سونگون

ساخت نیروگاه خورشیدی بزرگ مقیاس توسط مس سونگون

مدیر عامل شرکت مس سونگون آذربایجان از آغاز احداث دو نیروگاه برق با ظرفیت تولید قریب به ۳۰۰ مگاوات خبر داد.

به گزارش واژه، محمد جعفر عظمایی، در این ارتباط تصریح داشت: این دو پروژه با هدف تکمیل زیرساخت های مورد نیاز مجتمع مس سونگون در حوزه انرژی طراحی شده و عملیات احداث آنها طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.

او با بیان این که قرارداد احداث نیروگاه ۴۲ مگاواتی برای تامین نیازهای اضطراری مجتمع مس سونگون با شرکت “مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران – مپنا” با اعتباری معادل ۳۵ میلیون دلار منعقد شده خاطر نشان کرد: این پروژه در داخل سایت مجتمع مس سونگون طی چند روز آینده کلنگ زنی شده و برای احداث آن مدت زمان ۱۶ ماه پیش بینی شده است.

مدیر عامل مس سونگون آذربایجان درباره پروژه نیروگاهی دیگری که در شهرستان هریس احداث خواهد شد، اظهار کرد: فرایند اداری و دیوانی این پروژه، در قالب یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات آغاز شده و در روزهای آینده مناقصه رسمی آن برای انتخاب پیمانکار منتشر خوهد شد.

عظمایی افزود: برای این پروژه نیز اعتباری معادل ۱۵۰ میلیون دلار تخصیص یافته و در فاز نخست تولید ۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی هدف گذاری شده است.

او تصریح داشت: این پروژه زیرساختی مهم در زمینی به مساحت ۱۵۰هکتار به اجرا درآمده و یکی از بزرگترین پروژه های تولید برق خورشیدی در کشور خواهد شد.

خبرهای مرتبط