• کد خبر : 10988
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1402 - 2:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

رشد ۳۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲

رشد ۳۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از رشد ۳۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش واژه،بهارک نصر در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: بعد از ابلاغ دستورالعمل اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۲ بودجه با توجه به مواردی که در دستورالعمل درج شده بود، اقدام به توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کردیم.

وی افزود: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۲ رقم یک هزار و ۵۹۵ میلیارد تومان است که از این میزان، یک هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و ۱۰۳ میلیارد تومان هم از محل منابع اختصاصی است که به نسبت سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

نصر با اشاره به اهمیت رعایت تعادل در توزیع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: سال گذشته تلاش کردیم این عدالت و تعادل بین دستگاه‌های اجرایی رعایت و ایجاد شود و تا حد زیادی هم در این امر موفق بودیم.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بر ضرورت رعایت الزامات و دستورالعمل‌های ابلاغی قانون بودجه تاکید و تصریح کرد: تامین حقوق و مزایای مستمر و عیدی کارکنان دستگاه‌های اجرایی در اولویت بودجه ۱۴۰۲ استان قرار دارد.

وی رعایت سقف تعداد پرسنل سال ۱۴۰۱ دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ابزارهای تشویقی برای دستگاه‌های فعال در جذب اعتبارات ملی و تحقق درآمد را از جمله سیاست‌ها و رویکردهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

نصر، همچنین به بند ج تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، مبنی بر اختصاص یک درصد اعتبار پژوهشی از سرجمع اعتبارات استان و اختصاص اعتبار برای پرداخت کمک‌های بلاعوض حداکثر تا نیم درصد اعتبارات هزینه‌ای بر اساس مفاد ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای استان اشاره کرد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط