• کد خبر : 4378
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 28 آبان 1399 - 12:46 ق.ظ
  • اندازه فونت

دستگیری باند حفاری غیرمجاز در منطقه بیلانکوه تبریز

دستگیری باند حفاری غیرمجاز در منطقه بیلانکوه تبریز

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از دستگیری باند حفاری غیرمجاز در منطقه بیلانکوه تبریز خبر داد.

به گزارش واژه، کاظم داداشی اظهار داشت: به دنبال پیگیری و شناسایی محل حفاری غیرمجاز در منطقه بیلانکوه تبریز طی عملیاتی جامع نیروی یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری نیروی انتظامی با حضور در محل مورد نظر افراد مشارکت‌کننده در این امر را شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: طی این عملیات یازده عامل حفاری غیرمجاز که در منزلی مسکونی واقع در محله بیلانکوه تبریز اقدام به حفاری برای کشف اموال تاریخی در سه نقطه به عمق‌های ۱۵، ۱۷ و ۲۰ متر کرده بودند دستگیر و ابزار‌آلات مورد استفاده ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، گفت: افراد خاطی به همراه ابزارآلات پیشرفته به‌عنوان متهم به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و مراحل قانونی برابر مقررات انجام خواهد شد.

داداشی خاطرنشان کرد: هم استانی‌های محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور، اطلاع دهند.

خبرهای مرتبط