• کد خبر : 14662
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 26 آذر 1402 - 2:54 ب.ظ
  • اندازه فونت

خمس: لیست دادن برای نیم‌فصل کار من نیست!/ VAR قبلاً امتحانش را پس داده است

خمس: لیست دادن برای نیم‌فصل کار من نیست!/ VAR قبلاً امتحانش را پس داده است

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: خواستند VAR را در یک بازی آزمایش کنند، ولی امتحانش را در سطح دنیا پس داده و باید در تمامی بازی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش واژه، پاکو خمس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان در پاسخ به این سؤال که تراکتور در دیدار با پیکان با همان ترکیب برنده بازی گذشته خود به میدان می‌رود؟ گفت: ترکیب‌مان را براساس بازی قبل که برده‌ یا باخته‌ایم مشخص نمی‌کنیم. برای ما مهم است که در آن لحظه و شرایط کدام بازیکن آماده‌تر است که بتوانیم از او استفاده کنیم. ممکن است ترکیب‌مان تغییر کند و ممکن هم هست تغییر نکند، بستگی به شرایط بازیکنان دارد و اینکه من ببینم کدام بازیکن برای بازی آماده‌تر است.

سرمربی تراکتور درباره اینکه پیکان پس از تغییر کادرفنی چقدر می‌تواند تغییر کرده باشد؟ اظهار داشت: پیکان با تغییر مربی، شیوه بازی‌اش تغییر کرده و تیمی شده که سعی می‌کند مالکیت بازی را در اختیار داشته باشد و از عقب بازیسازی را شروع کند. به مربی جدیدشان (عنایتی) تبریک می‌گویم و فکر می‌کنم شیوه خوبی را انتخاب کرده و بازی آسانی مقابل آنها نخواهیم داشت.

سرمربی تراکتور با توجه به اینکه تیمش در پست مهاجم نوک با ضعف‌هایی روبه‌رو است و آیا به سیستم بازی با مهاجم کاذب فکر کرده است؟ خاطرنشان کرد: این موضوع بستگی به بازیکنانی دارد که یک تیم از آنها بهره می‌برد. یک تیم اگر ابزارش را داشته باشد می‌تواند از آن استفاده کند. در بازی‌های اول فصل مهاجم تخصصی نداشتیم و عبدی بعد از آن به تیم ما اضافه شد. امیرحسین حسین‌زاده و عارف رستمی و همین‌طور گوستاوو در این پست بازی کردند.

وی یادآور شد: هر وقت فکر می‌کنیم که نیاز به تغییر داریم انجام می‌دهیم. تمام بازیکنان ما در بازی تلاش می‌کنند و این موضوع واقعاً خوشحال کننده است. این شرایط برای  زمانی اتفاق می‌افتد که فوروارد نداشته باشیم یا زمانی باشد که ما در خط جلو نیاز به بازیکن پرتحرک‌تر داشته باشیم و بدون مهاجم تخصصی بازی کنیم، اما من ترجیح می‌دهم با دو مهاجم تخصصی بازی کنیم تا اینکه جای بازیکنان را تغییر دهم و در یک پست دیگر از آنها استفاده کنم.

خمس در پاسخ به این سؤال که برای نیم‌فصل لیستی برای جذب بازیکن دارد؟ تصریح کرد: این کار من نیست!

وی در خصوص اینکه مهدی حسینی پس از اینکه در ترکیب تیم بازی کرد نشان داد شرایط خوبی دارد ولی محمد حسینی نتوانست فیکس بازی کند و شایعاتی مبنی بر جدایی او از تراکتور در نیم فصل مطرح است، عنوان کرد: محمد حسینی بازیکنی است که فصل پیش برای ما خیلی بازی کرد و در سطح خیلی بالایی قرار داشت و یکی از بازیکنان مهم فصل پیش ما بود. در این فصل بازیکنان دیگری در آن پست به ما اضافه شدند و رقابت سخت‌تر شد و درست است که او دقایق کمی بازی کرده است. فکر می‌کنم که حقش بوده است که دقایق بیشتری به میدان برود یا از ابتدا در ترکیب بازی کند، این بازیکن باید به کار و تلاش ادامه دهد چون خیلی زود بازی‌های جام حذفی از راه می‌رسد و می‌تواند بیشتر بازی کند و باید خودش را بیشتر آماده نگه دارد.

خمس گفت: به عنوان سرمربی کسی را نمی‌خواهم که دلش نباشد و در تراکتور بماند. به خاطر حسینی این حرف را نمی‌زنم، اگر بازیکنی نمی‌خواهد در تراکتور بماند می‌تواند برود. ما بازیکنانی می‌خواهیم که واقعاً می‌خواهند در تراکتور بازی و رشد و پیشرفت کنند و به جاهای بالا برسند. سطحی که الان عارف و شجاع بازی می‌کنند رقابت را سخت کرده است. در بازی‌های قبلی هم امیر حسین‌زاده و مهدی حسینی هم فرصت کمی داشتند و منتظر فرصت ماندند و الان می‌توانند بازی کنند.

سرمربی تراکتور در خصوص محروم و مصدوم تیمش، گفت: عارف رستمی مصدوم است و مهدی شیری هم دستش شکسته و منتظر هستیم به شرایط بازی برسد.

خمس در خصوص استفاده از VAR در فوتبال ایران، خاطرنشان کرد: عدالت باید در فوتبال برقرار شود. قوانین باید برای تمامی تیم‌ها یکسان باشد. خواستند VAR را در یک بازی آزمایش کنند، ولی VAR امتحانش را در سطح دنیا پس داده و اگر قرار بر استفاده از آن باشد، باید در تمامی بازی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اینکه برخی تیم‌ها با یک قانون و تیم‌های دیگر با قانون دیگری در یک رقابت شرکت کنند، درست نیست. نباید نابرابری وجود داشته باشد.

 

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط