• کد خبر : 4128
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 6 آبان 1399 - 12:50 ق.ظ
  • اندازه فونت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

حتی یک تخت خالی در تبریز نداریم

حتی یک تخت خالی در تبریز نداریم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: حتی یک تخت خالی در تبریز نداریم و ظرفیت تمامی تخت‌ها در این شهر اوور لود، شده است.

به گزارش واژه، روزبه رجایی با بیان این مطلب و تشریح آخرین وضعیت بیمارستان‌های تبریز، اظهار کرد: ظرفیت تخت‌های کرونایی بیمارستان‌های این شهر با وجود ظرفیت گشایی چند باره تکمیل شده است و تخت خالی در تبریز نداریم و دوباره ظرفیت جدیدی برای بیماران جدید ایجاد خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا سرریز بیمارستان‌های تبریز به بیمارستان شهریار شهرستان بستان آباد منتقل خواهد شد؟، بیان کرد: فعلا در شرایطی قرار نگرفته‎ایم که بیماران را از تبریز یا شهرهای دیگری که ظرفیت خالی ندارند به بیمارستان شهر دیگری منتقل کنیم، اما اگر تخت خالی باقی نماند و ظرفیت جدیدی هم وجود نداشته باشد، این کار را خواهیم کرد.

وی بیان کرد: بیماران کرونایی نیازمند به بستری در صورت تکمیل کامل ظرفیت تخت‌های خالی و بخش‌های جدید ایجاد شده به بیمارستان‌های شهرهایی منتقل می‎شوند که بستری کم‌تر و تخت خالی بیشتری دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خاتمه متذکر شد: در حال حاضر بیماران جدید و نیازمند به بستری در بیمارستان به دلیل تکمیل ظرفیت تخت‌ها در اورژانس بیمارستان‌ها منتظر خالی شدن تخت می‎مانند و به فراخور شرایط، تخت و بخش‌ جدید ایجاد می‌کنیم.

خبرهای مرتبط