• کد خبر : 14241
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1402 - 12:16 ق.ظ
  • اندازه فونت

جوانان این ۱۸ استان وام اشتغال می‌گیرند

جوانان این ۱۸ استان وام اشتغال می‌گیرند

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان هدف از این تسهیلات را ایجاد و توسعه اشتغال جوانان عنوان کرد و گفت: وزیر ورزش و جوانان بر افزایش تسهیلات به عنوان یکی از اهداف سال‌های اخیر تأکید کرده بود.

به گزارش واژه،مجتبی تاجیک مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان در گفتگو با خبرنگاران از برگزاری آیین آغاز به کار توزیع تسهیلات خوداشتغالی خبر داد و گفت: همکاری با گروه‌های فنی بانک رسالت برای تضمین به مقصد رسیدن این تسهیلات ضروری است. ۱۸ استان شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، هرمزگان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان و کرمانشاه می‌شود.

تاجیک با بیان کمبود منابع برای تسهیلات بیشتر، هدف از این تسهیلات را ایجاد و توسعه اشتغال جوانان عنوان کرد و با بیان نکاتی برای پیشبرد دقیق اهداف این طرح افزود: این تسهیلات که با همکاری معاونان امور جوانان در سراسر کشور توزیع می‌شود با تقسیم استان‌ها بین صندوق کارفرمایی و بانک رسالت انجام می‌گیرد. بحث ارتقای تسهیلات و اشتغالزایی از دیگر برنامه‌های در دست انجام است.

وی گفت: کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان نیز یکی از اهداف سال‌های اخیر را افزایش این تسهیلات عنوان کرد، این جلسات که به صورت وبیناری در ۱۸ استان مختلف به صورت همزمان شکل گرفت، با حضور معاون بانک رسالت و مدیر کل بودجه وزارت ورزش و جوانان با هدف ایجاد هماهنگی میان معاونان امور جوانان ادارت کل ورزش و جوانان و رابطین بانک رسالت برگزار شد.

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان تأکید کرد: جوانان متقاضی می‌توانند برای دریافت این تسهیلات به اداره کل ورزش و جوانان استان خود مراجعه کنند، ۱۸ استان شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، هرمزگان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان و کرمانشاه می‌شود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط