• کد خبر : 15543
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 31 فروردین 1403 - 6:30 ب.ظ
  • اندازه فونت
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

جمع‌بندی کمیسیون اجتماعی در موردِ «طرح ساماندهی»/ امیدواریم کار تا خرداد تمام شود

جمع‌بندی کمیسیون اجتماعی در موردِ «طرح ساماندهی»/ امیدواریم کار تا خرداد تمام شود

حسین گودرزی گفت: روز یکشنبه جلسه‌ای در کمیسیون اجتماعی داشتیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که استدلال‌ها و نظرات خودمان را برای هیات عالی نظارت بفرستیم و با ارائه مستندات نشان دهیم که ایرادات‌شان قبلاً رفع شده است.

به گزارش واژه، حسین گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در ارتباط با آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس، ایرادات شورای نگهبان بر طرح ساماندهی را در حضور اعضای شورای نگهبان مطرح و رفع کرد؛ شورای نگهبان دیگر به طرح ایراد نگرفت منتها هیات عالی نظارت مجمع تشخیص ایرادات قبلی خود را تکرار کرد.

این نماینده مجلس افزود: از نظر ما، ایرادات هیات عالی نظارت، پیش از این رفع شده است و مشخص نیست چرا دوباره همان اشکالات را وارد کرده‌اند؛ دو جلسه هم نشست حضوری با اعضای هیات عالی نظارت داشته‌ایم که نمایندگان کمیسیون اجتماعی در مورد طرح توضیح داده‌اند اما ظاهراً هنوز قانع نشده‌اند.

کمیسیون اجتماعی چه برنامه‌ای دارد؛ قرار است رفع ایراد چگونه صورت بگیرد؛ گودرزی در پاسخ گفت: روز یکشنبه جلسه‌ای در کمیسیون اجتماعی داشتیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که استدلال‌ها و نظرات خودمان را برای هیات عالی نظارت بفرستیم و با ارائه مستندات نشان دهیم که ایرادات‌شان قبلاً رفع شده است؛ علاوه بر این، قرار شد تقاضای برگزاری جلسه حضوری داشته باشیم و از اعضای هیات عالی نظارت بخواهیم که به مجلس بیایند، بنشینیم گفتگو کنیم و به نتیجه برسیم.

نماینده ازنا و درود با تاکید بر اینکه «ایرادات وارده قبلاً رفع شده» اضافه کرد: شورای نگهبان طرح را قابل قبول می‌داند و امیدواریم بتوانیم با هیات نظارت هم به تفاهم برسیم.

گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا کار طرح ساماندهی قبل از پایان کار مجلس یازدهم به پایان می‌رسد یا خیر؛ گفت: ما امیدواریم کار در همین مجلس تمام شود اما در این میان، یک مسئله هست؛ اگر ما در صحن مجلس بر مصوبه‌مان اصرار کنیم، براساس قانون طرح به مجمع تشخیص می‌رود و می‌دانیم که در مجمع با طرح مخالفتی شود لذا ممکن است کار به سرانجام نرسد؛ بنابراین ما تلاش داریم با رایزنی و گفتگو به تفاهم برسیم و هیات عالی نظارت را قانع کنیم؛ این روش دوم بیشتر جواب می‌دهد وگرنه پافشاری بر طرح می‌تواند مشکل‌ساز شود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط