• کد خبر : 14083
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1402 - 10:43 ق.ظ
  • اندازه فونت

ثبت‌نام ابراهیم رئیسی برای انتخابات خبرگان از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی!

ثبت‌نام ابراهیم رئیسی برای انتخابات خبرگان از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی!

ابراهیم رئیسی، از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان شد.

به گزارش واژه،حجت الاسلام‌ حسین بابایی روز شنبه به نمایندگی از رئیس جمهور با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی، داوطلبی رئیسی در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را ثبت کرد.

پیشتر نیز خبرآنلاین خبر داده بود که رئیسی تصمیم به کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه تهران را داشت اما با توجه به ریزش پایگاه رأیش در پایتخت به او توصیه شده بود که در این دوره نیز از خراسان جنوبی کاندیدا شود.

طی هفته های اخیر در محافل و تشکیلات مرکزی اصولگرایان بحث بر سر آن بود که با توجه به عملکرد دوساله دولت سیزدهم خاصه در حوزه اقتصادی و دیپلماسی، نارضایتی هایی در افکارعمومی از یک سو و در بدنه اصولگرایان نسبت به عملکرد دولت از سوی دیگر ایجاد شده است، و همین نارضایتی ها زمینه ساز ریزش رأی در بدنه حامیان دولت و شخص رئیسی شده است.

ریزش در «سازمان رأی رئیسی» این سیگنال را به محافل اصولگرایی داده بود که در صورت کاندیداتوری رئیسی در انتخابات مجلس خبرگان باید بر سر انتخاب «حوزه انتخابیه» تهران یا خراسان جنوبی با وسواس و دقت بیشتری تصمیم گیری شود.

برهمین اساس با وجود آنکه برنامه ریزی ها بر روی حضور رئیسی در صدر لیست تهران اصولگرایان برای مجلس خبرگان بود اما امروز این احتمال منتفی شد و رئیسی خطر کاندیداتوری از تهران را به جان نخرید.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط