• کد خبر : 3984
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 - 9:57 ب.ظ
  • اندازه فونت

توسعه پایدار و امنیت مکمل یکدیگر هستند

توسعه پایدار و امنیت مکمل یکدیگر هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: امنیت شرط لازم برای توسعه پایدار است و توسعه پایدار زمینه ساز و گسترش دهنده امنیت است.

به گزارش واژه، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار فرماندهان رسته های مختلف این نیرو در استان با بیان اینکه نیروی انتظامی مظهر عدالت، مبارزه با قانون گریزی و تجاوز به حقوق دیگران است، اظهار داشت: سازمان پلیس در تمامی کشورهای جهان در فرآیند تامین امنیت و مبارزه با تهدیدات آن نقش ایفا می کند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: این نیرو که محبوب مردم است به مثابه یکی از نهادهای مهم و بنیادین اجتماعی دارای وظایف و ماموریت ها در فرآیند امنیت و مراقبت از آن را دارد.

وی با اشاره به ایفای نقش پلیس در عرصه های مختلف و حوادث غیر مترقبه و سوانح گفت: براساس اسناد بالا دستی و از دیدگاه الگوی توسعه پایدار و چشم انداز آن ماهیتی چند بعدی دارد و شرایط تحقق آن هم چند بعدی خواهد بود در این میان وجود امنیت از جایگاه و ویژگی خاص برخوردار است.

 آل هاشم با بیان اینکه اگر امنیت نباشد از توسعه خبری نیست، ادامه داد: جامعه ایمن امروزه خواست تمام آحاد مردم است و امنیت رفیع ترین ارزش در جامعه به حساب می آید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: امنیت را باید کالایی بدانیم که سرمایه گذاری در هر مقطعی برای آن قابل توجیه است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: برقراری امنیت لازمه هر جامعه ای است که دولت ها وظیفه تامین آن را بر عهده دارند و مردم هم امنیت فیزیکی و رفاه اقتصادی و اجتماعی را از نهادهای سیاسی جامعه مطالبه می کنند.

در ابتدای این دیدار سردار عبدی فرمانده نیروی انتظامی استان از فعالیت های این نیرو گزارش داد.

خبرهای مرتبط