• کد خبر : 7072
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 21 آذر 1400 - 10:50 ق.ظ
  • اندازه فونت
مدیرعامل سازمان آرمستان‌ها:

تبریز روز بدون فوتی کرونایی پشت سرگذاشت

تبریز روز بدون فوتی کرونایی پشت سرگذاشت

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اعلام کرد: برای اولین بار بعد از ۴۰۰ روز تعداد فوتی‌های کرونایی تبریز در شبانه روز گذشته به صفر رسید.

به گزارش واژه، فرخ جلالی در یک گفت و گوی خبری افزود: پس از حدود ۴۰۰ روز مرگ و میر ناشی از شیوع کووید ۱۹ بخش تدفین متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز خالی شد.

وی یادآوری کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶ هزار و ۱۰۰ فوتی کرونایی در وادری رحمت تبریز تدفین شده اند.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز گفت: پس از ماه ها تلاش طاقت فرسا برای تدفین اموات‌کرونایی، روز شنبه،۲۰ آذرماه، روز خاطره انگیزی برای همکاران آرامستان‌های تبریز رقم خورد.

جلالی اضافه کرد: آمار متوفیان کویید۱۹ در تبریز درحالی به رقم صفر رسیده که در اوج بحران، تعداد متوفیان کرونایی به ۵۰ نفر در روز رسیده بود.

کلان شهر تبریز از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، افت و خیزهای زیادی را از نظر تعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی های کرونایی طی کرده است.

در این مدت هفته هایی بوده که تعداد فوتی های کرونایی در این کلان شهر ۲ رقمی بوده و تعداد بستری هایی کرونایی آن در شبانه روز از ۳۰۰ نفر بالاتر رفته است.

در آن روزها به دلیل وخامت وضعیت شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر ناشی از آن، تمام راه‌های دسترسی به وادی رحمت مسدود و ورود به این مجموعه ممنوع می‌شد.

خبرهای مرتبط