• کد خبر : 14024
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1402 - 10:57 ق.ظ
  • اندازه فونت

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد / برگزاری آزمون ۴ اسفند

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد / برگزاری آزمون ۴ اسفند

مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ امروز چهارشنبه ۱۷ آبان پایان می‌یابد.

به گزارش واژه، مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی امروز چهارشنبه ۱۷ آبان پایان می‌یابد.

ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود و داوطلبان در صورتی که واجد شرایط هستند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (یک رشته اصلی و یک رشته شناور) متقاضی شرکت در این آزمون شوند.

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ حاوی شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند همزمان با برگزاری امتحانات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، در اولین مرحله دوره بیست و نهمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت کنند.

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ عصر روز جمعه، ۴ اسفند سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

کارنامه همه متقاضیان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، دهه دوم خرداد ۱۴۰۳ منتشر می‌شود و همه متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، از دهه دوم خرداد می‌توانند برای پذیرش در رشته محل‌های تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب رشته در زمان مقرر بر اساس جدول برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنما و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ دهه اول شهریور ۱۴۰۳ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

متقاضیان آزمون فوق جهت کسب اطلاعات در خصوص مقررات آموزشی، میزان شهریه دوره‌های غیرروزانه (شهریه‌پرداز) ازجمله دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیردولتی، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و سایر شرایط و ضوابط مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و درگاه‌های مرتبط مراجعه کنند.

طبق تاکید سازمان سنجش، متقاضیان موظف به رعایت تمام شرایط، ضوابط و مقررات مندرج در این دفترچه هستند و ضروری است اطلاعات صحیح خود (بویژه معدل، دانشگاه محل دریافت مدرک کارشناسی و …) را با دقت در فرم تقاضانامه ثبت نامی اعلام کنند؛ لذا در هر زمان مشخص شود که متقاضی شرایط، ضوابط و مقررات مذکور را رعایت نکرده و اطلاعات را اشتباه اعلام کرده است، قبولی ایشان لغو می‌شود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط