• کد خبر : 6588
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 3 آذر 1400 - 11:08 ق.ظ
  • اندازه فونت

اتوبوس «خانه‌داران کتاب‌خوان» در تبریز راه‌اندازی شد

اتوبوس «خانه‌داران کتاب‌خوان» در تبریز راه‌اندازی شد

اتوبوس «خانه‌داران کتاب‌خوان» با هدف پوشش بانوان خانه‌دار برای افزایش سرانه مطالعه در تبریز راه‌اندازی شد.

به گزارش واژه، عباس رنجبر شهردار تبریز، در آیین افتتاح اتوبوس کتاب که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اجرایی شده است، با تأکید بر پیشرو بودن تبریز در امر کتاب و کتاب‌خوانی گفت: امروز شاهد افتتاح نخستین اتوبوس کتاب در سطح شهر تبریز هستیم که این حرکت‌ گامی مهم در جهت گسترش فرهنگ مطالعه به شمار می‌رود.

رنجبر ادامه داد: کتاب و کتاب‌خوانی معرف شعور ملی سرزمین است و مجموعه شهرداری ارتقای سرانه مطالعه را در اولویت اصلی برنامه‌های فرهنگی خود قرار داده است.

وی با قدردانی از این اقدام فرهنگی، افزود: این اتوبوس که با عنوان “خانه‌داران کتاب‌خوان” راه‌اندازی شده با هدف توسعه کتاب‌خوانی در بین اقشار مختلف و به خصوص زنان خانه‌دار تجهیز شده و در خدمت شهروندان ارجمند قرار خواهد گرفت.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز نیز در این مراسم افزود: این اقدام در قالب طراحی‌های فرهنگی برای گسترش فرهنگ مطالعه در میان همه اقشار و صنوف انجام شده است.

رسول جوانعلی آذر، افزود: این اتوبوس برای ارایه خدمات به شهروندان دارای محدودیت خروج از منزل و آینده‌سازان جامعه، طراحی و تجهیز شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در تبریز را از خانه‌های مردم آغاز کنیم، اظهار داشت: اتوبوس «خانه‌داران کتاب‌خوان»، سفیر کتاب‌خوانی در خدمت شهروندان و اقدامی برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: دغدغه فرهنگی در قالب رشد سرانه مطالعه، جزو اولویت‌های اصلی سازمان بوده و در این راستا از هر ایده جدید و خلاقانه‌ای استقبال می‌ شود.

جوانعلی آذر، با قدردانی از دست‌اندرکاران این اتوبوس ادامه داد: برنامه‌های متنوع کتاب‌خوانی در راستای افق بلندمدت شورای اسلامی و شهرداری تبریز در حال طراحی است که در آینده نزدیک از این برنامه‌ها رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، در این‌ مراسم کتاب‌هایی نیز با عناوین مختلف توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی تبریز به کودکان و نوجوانان حاضر اهدا شد.

خبرهای مرتبط