• کد خبر : 14249
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1402 - 12:34 ق.ظ
  • اندازه فونت

آمار بازماندگان از تحصیل در آذربایجان شرقی به حداقل برسد

آمار بازماندگان از تحصیل در آذربایجان شرقی به حداقل برسد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم همگرایی نهادهای مختلف با اداره کل آموزش و پرورش استان برای به حداقل رساندن آمار بازماندگان از تحصیل گفت: آمار باید به حداقل برسد.

به گزارش واژه،عابدین خرّم در نشست شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با تاکید بر لزوم همگرایی نهادهای مختلف با اداره‌کل آموزش و پرورش استان برای به حداقل رساندن آمار بازماندگان از تحصیل، بیان کرد: این موضوع همواره از دغدغه‌های اصلی من بوده است.

وی اضافه کرد: معتقد هستم ما در قبال این فرزندان‌مان مسئولیت سنگینی داریم و باید با پیشنهاد عملی و برنامه‌ریزی مدون آن را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به حضور پرشور دستگاه تعلیم و تربیت استان در راهپیمایی دشمن‌شکن ۱۳ آبان امسال، تشریح کرد: در کنگره ۱۰ هزار شهید استان نیز باید ۱۸۵۰ شهید دانش‌آموز به عنوان قهرمانان علمی و تحصیلی و الگوی دانش‌آموزان امروزی مورد تقدیر قرار گیرند.

خرّم هم‌چنین بر لزوم اقدام جدی دستگاه آموزش و پرورش استان برای پاسخگویی مناسب به نیازهای فکری و روحی دانش‌آموزان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اتمام طرح‌های نیمه تمام مدارس نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و قانون مولدسازی فرصت بی‌نظیری در این زمینه محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: جشنواره نوآوری و فناوری دانش‌آموزی (رینوفست) فرصت مناسبی برای شکوفایی استعدادهای علمی و فناورانه دانش‌آموزان استان است که در استانداری نیز بسته خاصی برای آن پیش‌بینی شده است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط