• کد خبر : 11580
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 17 مرداد 1402 - 4:15 ب.ظ
  • اندازه فونت

۶۰۰ هزار صندلی قطار برای جابجایی زائران اربعین/ قیمت‌ها افزایش ندارد

۶۰۰ هزار صندلی قطار برای جابجایی زائران اربعین/ قیمت‌ها افزایش ندارد

مدیرعامل راه‌آهن گفت: بیش از ۶۰۰ هزار صندلی در مسیرهای مشهد- کرمانشاه، تهران- کرمانشاه، مشهد- اهواز- خرمشهر، تهران- اهواز- خرمشهر، اهواز- خرمشهر و خرمشهر- شلمچه برای اربعین امسال بدون افزایش قیمت اختصاص داده شد.

به گزارش واژه، «میعاد صالحی» امروز سه شنبه در نشست خبری که در محل ساختمان راه‌آهن برگزار شد در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص چگونگی تسهیل سفرهای اربعین از سوی شرکت راه‌آهن، گفت: در موضوع اربعین سال گذشته هم تلاش برای افزایش قطار و هم صندلی داشتیم. امسال نیر در بازه اربعین بیش از ۶۰۰ هزار صندلی در مسیرهای مشهد – کرمانشاه، تهران- کرمانشاه، مشهد- اهواز، خرمشهر – تهران – اهواز، خرمشهر- اهواز خرمشهر و خرمشهر -شلمچه اختصاص داده شده است.
مدیرعامل راه آهن گفت: درباره بلیت با توجه به اینکه ایام اربعین معمولا اغزایش سفر را داریم و افزایش تمایل به استفاده از صنعت حمل‌و نقلی افزایش می یابد قیمت بلیت بایت را ثابت نگه داشتیم و ریالی افزایش ندادیم . برای مثال قیمت قطارهای در مسیر تهران – اهواز که شش تخته و ۴ ستاره است مثل گذشته که همان زیر ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
میعاد صالحی به تمهیدات راه آهن در مسیر خرمشهر به شلمچه اشاره کرد و گفت: چه مسافرانی که از تهران با قطار به شلمچه می‌آیند چه مسافرانی که تا خرمشهر با خودروی سواری به ایستگاه می‌آیند از مسیر خرمشهر به شلمچه که معادل ۲۰ کیلومتر است، می‌توانند از ریل باس‌های رایگان راه آهن استفاده کنند.
به گفته صالحی این ریل باس‌ حدود ۴۰۰ صندلی امکان نشستن مسافر را دارد و به همان نسبت ظرفیت مسافر ایستاده و به صورت ۲۴ ساعته رایگان از مرزهای عراق به سمت ایران و از سمت خرمشهر به سمت مرز عراق درحرکت است.
وی ادامه داد: در سال قبل در مسیر خرمشهر – شلمچه ریل مستقیم نداشتیم اما امسال سوزن بندی جدید انجام دادیم و ۵ کیلومتر آخر آن ریل گذاری شد که امروز تمام شد و ظرفیت جابجایی زایر را ۲ برابر کردیم.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط