• کد خبر : 13443
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 25 مهر 1402 - 1:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

۵۹ استاد دانشگاه تبریز در جمع دانشمندان دو درصد برتر جهان

۵۹ استاد دانشگاه تبریز در جمع دانشمندان دو درصد برتر جهان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز از قرار گرفتن 59 عضو هیأت علمی این دانشگاه در‌ جمع ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا خبر داد.

به گزارش واژه، جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریزامروز اظهار کرد: بر اساس عملکرد استنادی یکساله در سال ۲۰۲۲، تعداد ۲۱۳۸ پژوهشگر از کشورمان در میان تعداد کل ۲۱۰.۱۹۸ پژوهشگر بین‌المللی حضور دارند و در میان دانشگاه های وزارت علوم، دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت و تبریز بیشترین محقق دو درصد پر استناد را از نظر عملکرد یکساله دارند.

وی افزود: بر اساس این گزارش دانشگاه تهران با ۱۰۶ نفر، دانشگاه علم و صنعت با ۶۴ نفر و دانشگاه تبریز با ۵۹ نفر هیات علمی بیشترین محققان دو درصد دانشمندان برتر دنیا را دارند.

شیری گفت: اسامی 59 عضو هیات علمی دانشگاه تبریز، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

گزارش فارس حاکی است، دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و نیز به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط