• کد خبر : 9065
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1400 - 11:54 ق.ظ
  • اندازه فونت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

۴۱درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

۴۱درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۴۱درصد جمعیت بالای 18 سال آذربایجان‌شرقی، معادل یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۱۴ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

به گزارش واژه، حسین حقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با نزدیک شدن به ایام عید و سفر های نوروزی دریافت دُز سوم  واکسیناسیون برای سفر مصونیت ایجاد می کند و مسافران باید دزهای دوم و سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند، البته مشاهدات نشان می دهد دُز سوم واکسن در پیشگیری از کرونا و سویه اومیکرون بسیار موثر بوده است.

وی افزود: ۸۵ درصد جمعیت آذربایجان شرقی یعنی ۲ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۱۴۴ نفر دز دوم واکسن را دریافت کرده اند و این در حالی است که سه میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۷۳ نفر، معادل ۹۴ درصد جمعیت استان دز اول واکسن را تزریق کرده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون هفت میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۳۱ دُز واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق شده است، گفت: ۳۲۰ هزار و ۲۰۰ نفر از جمعیت ۱۲ تا ۱۷ سال آذربایجان شرقی شامل ۹۰ درصد از این جمعیت واکسن کرونا را دریافت کردند.

حقایی افزود: تاکنون ۳۱.۲ درصد جمعیت ۵ تا ۱۲ سال آذربایجان شرقی نیز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۱۶۸ دز واکسن در استان تزریق شده است.

۵۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰۹ مورد بیمار جدید کرونایی در شناسایی و ۱۱۳ بیمار جدید در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری شده اند، گفت: اکنون ۵۹۷بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ بیمار از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۱۳ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

حقایی تعداد فوتی های بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته آذربایجان شرقی را ۱۰ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: اکنون ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهرستانی در استان آبی نیست.

خبرهای مرتبط