• کد خبر : 14451
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 5 آذر 1402 - 2:13 ب.ظ
  • اندازه فونت

۳۵۹ معدن آذربایجان شرقی واگذار می‌شود

۳۵۹ معدن آذربایجان شرقی واگذار می‌شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از برگزاری مزایده برای بهره برداری از ۳۵۹ فقره محدوده معدنی در استان خبر داد و گفت: این مزایده در بیست و نهم آذر امسال برگزار می‌شود.

به گزارش واژه،محمدجعفر عظمائی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مزایده به لحاظ تعداد محدوده‌ها در نوع خود بی نظیر است و شامل ۱۲۷ فقره پروانه بهره‌برداری سلب صلاحیت شده، ۴۲ فقره گواهی کشف، ۳۵ فقره مجوز برداشت، ۷۸ فقره پروانه اکتشاف، ۷۱ فقره محدوده اکتشاف و ۶ فقره هم در قالب بسته سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: اسناد و اطلاعات معادن مورد نظر در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت موسوم به “ستاد” منتشر شده است و متقاضیان تا ۱۸ آذر می‌توانند به اسناد دسترسی داشته و تا ۲۸ آذر فرصت دارند تا اطلاعات خود را تکمیل کنند.

دبیر شورای معادن استان با اشاره به اهمیت برگزاری مزایده محدوده‌های معدنی در اطلاع رسانی صحیح به جامعه هدف افزود: شفافیت، دسترسی آسان به اطلاعات و امنیت بالا از جمله مزایای مهم این سامانه است.

عظمائی اظهار کرد: از طریق مزایده عمومی در شرایط یکسان، افراد واجد شرایط صلاحیت‌های فنی و مالی که بالاترین قیمت را ارائه کنند؛ برنده مزایده خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین برخی از معادنی که سال گذشته واگذار شده بودند امسال به دلیل عدم ایفای تعهدات، دوباره در مسیر مزایده قرار گرفته‌اند و واگذار می‌شوند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از ۶۱ نوع ماده معدنی در استان بیش از ۳۰ نوع ماده معدنی و یا به عبارتی از تمام گروه‌های معدنی اعم از پلی متال، فلزی و زغال سنگ در مزایده امسال وجود دارد.

عظمایی اضافه کرد: با توجه به انفال بودن معادن، بر اساس ماده ۲۰ قانون معادن، مکتشف یا بهره‌بردار در صورتی که به وظایف قانونی خود عمل نکند؛ مکلف به سلب صلاحیت محدوده‌های معدنی هستیم.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط