• کد خبر : 13655
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 2 آبان 1402 - 11:59 ق.ظ
  • اندازه فونت

۲ بار فرود اضطراری هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه تبریز

۲ بار فرود اضطراری هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه تبریز

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: روز گذشته در پی بروز نقص فنی در پرواز شماره ۷۱۸ این شرکت در هواپیمای مسیر استانبول به تهران، خلبان تصمیم گرفت در نزدیکترین فرودگاه یعنی شهید مدنی تبریز به زمین بنشیند.

به گزارش واژه، هما اعلام کرد: پس از فرود هواپیما در فرودگاه تبریز، مسافران به سالن ترانزیت منتقل شدند و در این مدت پذیرایی از مسافران صورت گرفت.

همچنین ۳۰ نفر از مسافران درخواست انصراف از ادامه مسیر دادند که این امر موجب تاخیر اجتناب ناپذیر به منظور چک مجدد بار مسافران و تخلیه بار آنها گردید و با توجه به اخذ تاییدیه‌های لازم، دوباره هواپیما برای ادامه مسیر از تبریز به سمت تهران آماده شد که بعد از برخاستن، خلبان بار دیگر تصمیم گرفت برای انجام پرواز ایمن، به تبریز مراجعت کند.

بر اساس این اطلاعیه، به منظور انتقال مسافران، هواپیمای پشتیبان از تهران به تبریز اعزام شد و مسافران توانستند برای عزیمت به هتل در تبریز یا بازگشت به تهران با پرواز پشتیبان به فرودگاه مراجعت کنند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) همچنین ضمن عذرخواهی از مسافران اعلام کرد تمام اقدامات انجام شده برای انجام پرواز ایمن و در جهت حفظ صحت و سلامت کامل مسافران بوده است.

گفتنی است روز گذشته هواپیمای A ۳۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به شماره پرواز ۷۱۸ با ۲۱۵ مسافر در مسیر استانبول به فرودگاه امام خمینی تهران به دلیل نقص فنی ساعت ۱۶ مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز شد.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی، این فرود اضطراری به علت دیده شدن دود در کابین خلبان انجام شد و بعد از ۵ ساعت انتظار بالاخره ساعت ۲۱ بعد از انجام بازرسی کارشناسان و رفع نقص، هواپیما آماده پرواز و فرود در فرودگاه امام خمینی تهران شد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط