• اندازه فونت

۱۹ قبضه سلاح جنگی در آذربایجان شرقی کشف شد

۱۹ قبضه سلاح جنگی در آذربایجان شرقی کشف شد

ایرنا – فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: روز گذشته ۱۹ قبضه سلاح جنگی از فردی در این استان کشف و توقیف شد.

به گزارش واژه،سردار «علی محمدی» روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره شهید “صارمی” گفت: در هفته گذشته ۱۲ تن از اراذل و اوباش که اقدام به ایجاد رعب و وحشت در سطح شهر می کردند دستگیر شده و از آنها تعدادی سلاح سرد و گرم کشف شد.

وی به مشکلات ترافیک تبریز اشاره و اظهار کرد: چندین دستگاه در کنار پلیس باید به معضل ترافیک ورود کنند.

وی با بیان اینکه پلیس تنها مسئول موضوع ترافیک نیست، گفت: عدم وجود پارکینگ ها و عدم مدیریت شهری مناسب در کنار جرایمی که بازدارنده نیست باعث بروز ترافیک در شهر می‌شوند.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه رانندگان باید به قوانین و مقررات شهری و اجتماعی احترام بگذارند، گفت: برای حل مشکل ترافیک تبریز باید یک اجماع جمعی در کنار پلیس اتفاق بیفتد.

خبرنگاران پل ارتباطی مردم با مسئولان هستند / اصحاب رسانه یار و مددکار پلیس در پیشگیری از جرایم

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت: خبرنگاری یکی از شغل های باارزش و پرفضلیت جامعه بوده و خبرنگاران پل ارتباطی مردم با مسئولان هستند .

سردار” محمدی” اظهار کرد: خبرنگاری یکی از مشاغل پرارزش،پرمعنا و اثرگذار در جامعه است و ارائه اخبار و اطلاع رسانی از حوادث،رویدادها و عملکرد سازمان ها و مسئولان از وظایف خطیر خبرنگاران در جامعه است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی، با قدردانی از تعامل، همکاری ها، مساعدت ها و پشتیبانی خبرنگاران از پلیس استان، تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان یار و مددکار پلیس در بحث کنترل و پیشگیری از جرایم می توانند اثرگذار باشند و قلم خبرنگاران می تواند تثبیت کننده امنیت و آرامش در جامعه باشد.

سردار “محمدی” با اشاره به اثرگذاری اخبار و عملکرد پلیس در جامعه عنوان کرد: قلم خبرنگاران نافذ بوده و با ظرافت و لطافت خاصی پیام ها و اخبار توسط اصحاب رسانه نشر و انعکاس می یابد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که پلیس به دنبال برقراری امنیت و آرامش در جامعه است، افزود: این مهم زمانی محقق می شود که آرامش روحی، فکری و روانی در جامعه بوجود بیاید و این با قلم و نگاه آگاهی بخش خبرنگاران محقق می شود .

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر تحلیل موضوعات در حوزه پیشگیری از جرائم، بیان موضوعات اجتماعی و نقش پلیس در حوزه های امنیتی و پیشگیری از جرایم، گفت:در پیشگیری وکنترل جرایم رسانه ها می توانند نقش اساسی را ایفا کنند چرا که هرچقدر آگاهسازی و پیشگیری اجتماعی در جامعه توسعه یابد به همان میزان نیز جرایم کاهش یافته و کنترل خواهد شد .

سردار “محمدی” همچنین با بیان این که خبرنگاران همانند پلیس امین جامعه اند و این امانتداری وظیفه آنان را سنگین تر می کند،اظهار داشت:دقت نظر حبرنگاران نشان دهنده تیزهوشی، علاقه به کار و ایفای درست نقش آنان است .

افزایش ۱۶ درصدی تماس های ۱۱۰ پلیسی در آذربایجان شرقی

فرمانده انتظامی استان به میزان تماس های مردمی با سامانه ۱۱۰ اشاره کرد و افزود: در ۴ ماهه سالجاری تعداد ۹۴۲ هزار و ۹۶۹ مورد تماس با مرکز فوریت های پلیسی استان برقرار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۶ درصدی شاهد هستیم و از این تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۲ عدد تماس عملیاتی شده است و رضایتمندی ۸۸ درصدی در این حوزه داریم.

سردار”محمدی” به تاثیر روحی و روانی جرم سرقت در جامعه اشاره کرد و گفت:رتبه استان در وقوع جرم سرقت ۲۹ بوده یعنی از نظر تعداد و فراوانی وقوع جرم سرقت در رتبه های پائین قرار داریم که در سال جدید وقوع جرم سرقت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل کنترل و کاهش یافته و در این مدت تعداد ۲هزار و ۹۵۹ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است.

وی با اشاره به وضعیت ترافیک در استان از کاهش آمار فوتی ها از تصادفات جاده ای در استان در سالجاری خبر داد و گفت:در بحث کاهش ترافیک در مرکز استان بخصوص هسته مرکزی شهر تبریز پلیس استان مطالبه گر بوده و باید تمامی دستگاههای دخیل در امر ترافیک پای کار باشند تا بتوانیم با همفکری، تعامل و خرد جمعی معظل ترافیک را در شهر تبریز حل و فصل کنیم که در این زمینه نیازمند همکاری و یاری اصحاب رسانه هستیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امنیت و آرامش جامعه خط قرمز پلیس است، خاطرنشان کرد: در سال جدید تعداد ۹۸ اراذل و اوباش دستگیر و ۲۳۸ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه دار نیز احضار و از آنها تعهد اخذ شده است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: خودم به نیابت ازهمکاران انتظامی استان تعهد می دهم که در تامین نظم و امنیت از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشیم و با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان استان، امنیت پایدار و در خور شان و منزلت مردم شریف استان را تامین و فراهم کنیم.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط