• کد خبر : 9137
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 21 اسفند 1400 - 11:33 ق.ظ
  • اندازه فونت
مدیر تعاون روستایی استان:

۱۳۵ غرفه عرضه میوه شب عید در آذربایجان شرقی برپا می‌شود

۱۳۵ غرفه عرضه میوه شب عید در آذربایجان شرقی برپا می‌شود

مدیر تعاون روستایی آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۱۳۵غرفه عرضه میوه شب عید از اول هفته آینده بتدریج در استان برپا می شود که از این تعداد ۳۰ غرفه برای تبریز پیش بینی شده است.

به گزارش واژه، علی اکبر نژادرضا با اشاره به اینکه ابتدا یک غرفه در محل اداره کل تعاون روستایی استان از روز شنبه برپا خواهد شد، اظهار کرد: یکهزار و ۳۵۰ تن پرتقال تامسون نایلون پیچ و ۷۰۰ تن سیب قرمز و سفید در سردخانه های استان ذخیره شده که حدود نصف آنها در سطح کلانشهر تبریز توزیع می شود.

۲هزار و ۱۵۰ تن میوه شب عید با قیمت مصوب در آذربایجان شرقی عرضه می شود
وی ادامه داد: توزیع پرتقال و سیب در استان تا ۱۳ فروردین از ساعت ۹ تا ۲۲ ادامه خواهد داشت؛ البته این توزیع به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه بازرگام و به صورت هوشمند نیز همزمان آغاز می شود.

وی با تقدیر از سازمان میادین شهرداری تبریز ادامه داد: اختصاص مکان و برپایی غرفه بر عهده سازمان میادین شهرداری تبریز بوده و بنا به تاکید استاندار آذربایجان شرقی بیشتر غرفه های توزیع میوه شب عید در مناطق محروم و کمتر برخوردار خواهد بود.

وی همچنین گفت: سهمیه آذربایجان شرقی بر اساس مصوبه کارگروه استانی توزیع میوه شب عید تعیین شده که در تمام شهرستان های استان غرفه های توزیع میوه شب عید برپا می شود.

نژادرضا همچنین یادآور شد: قیمت میوه های شب عید هفته آینده در کارگروه توزیع میوه شب عید قبل از شروع توزیع مشخص می شود.

وی افزود: برای اینکه میوه راحت به دست مردم برسد ناظرانی از بسیج اصناف در محل غرفه ها مستقر می‌شوند و ناظران گشت سیار نیز از طریق اداره  تعاون روستایی بر نحوه توزیع و قیمت این میوه ها نظارت می کنند البته شماره های تماس گزارش تخلفات و شکایات اعلام و بر روی بنرهای سردرب غرفه ها درج می‌شود.

 

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط