• کد خبر : 5849
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 5 آبان 1400 - 10:23 ق.ظ
  • اندازه فونت

۱۳۰ جایگاه سوخت در آذربایجان شرقی به مدار بازگشتند

۱۳۰ جایگاه سوخت در آذربایجان شرقی به مدار بازگشتند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آذربایجان شرقی گفت: در جریان ایجاد مشکل در سیستم هوشمند جایگاه عرضه سوخت استان، ۱۷۳ جایگاه سوخت دچار مشکل شده و تاکنون ۱۳۰ جایگاه از این تعداد به مدار بازگشتند و حتی ۲۰ جایگاه نیز به عرضه سوخت بنزین سهمیه‌ای می‌پردازند.

به گزارش واژه، علی روح الهی سه‌شنبه شب، چهار آبان‌ماه، در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: امروز همزمان با سراسر کشور، سیستم هوشمند جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت سطح آذربایجان‌شرقی نیز دچار مشکل شد.

وی افزود: در این راستا تمامی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با افراد متخصص این حوزه، بسیج شده و جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت را به‌صورت دستی و یک به یک به مدار باز گردانده شد.

وی ادامه داد: اکنون در جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت فعال استان، بنزین آزاد به قیمت لیتری سه هزار تومان و نفت‌گاز به قیمت لیتری ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود.

روح الهی با بیان این‌که تا پایان امشب سعی می‌کنیم تا سایر جایگاه‌های سوخت را به مدار بازگردانیم، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که هیچ مشکلی در تامین و ارسال سوخت وجود ندارد و آرامش خود را حفظ کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آذربایجان شرقی وی افزود: مردم به شایعات توجه نکنند، ما همه پای کار هستیم و با تمام قوا مشکلات را حل خواهیم کرد.

*

از ساعت ۱۱ صبح دیروز بر اثر حمله سایبری به علت اختلال در سامانه هوشمند سوخت، توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور قطع شده بود.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفته بود: برخی از جایگاه های ما نیز این نحوه سوختگیری را به صورت آفلاین کرده اند تا سوختگیری انجام شود. سالاری افزود: هنوز حمله سایبری را تایید نمی کنم و در حال بررسی آن هستیم که این مشکل نرم افزاری یا حمله سایبری است.

استاندار تهران هم گفته بود: مشکل نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده که در اسرع وقت حل می شود، هر چند فروش با کارت  دچار مشکل نرم افزاری شده؛ اما اکنون فروش بنزین آزاد به صورت نقدی در جایگاه های سوخت انجام می شود، مردم نگرانی نداشته باشند؛ چرا که مشکل به سرعت حل می شود.

 

خبرهای مرتبط