• کد خبر : 11469
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 14 مرداد 1402 - 6:19 ب.ظ
  • اندازه فونت

گرما به آذربایجان شرقی بر میگردد

گرما به آذربایجان شرقی بر میگردد

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به کاهش دمای هوای استان در روز جاری نسبت به ۲ روز گذشته گفت: خنکای هوا موقتی است و در روزهای یکشنبه و دوشنبه دمای هوای استان چهار تا پنج درجه افزایش می‌یابد.

به گزارش واژه، «محمد امیدفر»، روز شنبه با اشاره به اینکه در پنج روز آینده جوی نسبتا پایدار در استان حاکم می شود، افزود: بررسی نقشه های هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید در استان می شود.

وی با اشاه به بارندگی های رگباری روز گذشته در استان از جمله شهرستان جلفا، اظهار کرد: در برخی نواحی شمالی و شرقی استان احتمال بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش وجود دارد بنابراین پیش بینی های لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و پرهیز از صعود به ارتفاعلت ضروری است.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به وزش باد نسبتا شدید، احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

گرما به آذربایجان شرقی برمی‌گردد

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هریس با دمای ۱۴ درجه و مراغه، ملکان، بناب، عجبشیر، شبستر و بندرشرفخانه با دمای ۲۲ درجه سانتی گراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در این مدت ۲۱درجه بالای صفر ثبت شده است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط