• کد خبر : 12183
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 8 شهریور 1402 - 2:26 ب.ظ
  • اندازه فونت

کمبود ناوگان موجب عدم تراز در عرضه و تقاضای بلیت شده است

کمبود ناوگان موجب عدم تراز در عرضه و تقاضای بلیت شده است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: کمبود ناوگان‌های هوایی در کشور موجب عدم هماهنگی بین عرضه و تقاضای بلیت می‌شود.

به گزارش واژه، جعفر یازرلو سخنگو سازمان هواپیمایی کشور، با تاکید بر اینکه تعداد پروازهای داخلی در خصوص اربعین کاهش نیافته، گفت: در پروازهای اربعین از مشارکت ۱۶ ایرلاین‌های داخلی استفاده شده اما از سهم پروازهای داخلی کاسته نشده است و طبق روال گذشته پروازها صورت می‌گیرد.

سخنگو سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: البته این نکته هم باید گفت که از ناوگان‌های که در مسیرهای داخلی تردد می‌کنند قابل استفاده در مسیرهای خارجی نیستند پس قطعاً نمی‌توان از سهم پروازهای داخلی کاهش داد و نوع هواپیماها متفاوت است.

وی در خصوص پیگیرهای خود از ایرلاین‌های، گفت: شخصاً از ایرلاین‌های که در پروازهای اربعین مشارکت داشتند پیگیری کردم و هیچکدام از ایرلاین‌های چنین روندی را نداشتند و پروازهای داخلی برهمان تعداد پیش‌از اربعین بود، برقرار است.

این مقام مسئول افزود: برای پروازهای اربعین حدود ۴ هزار و ۹۰۰ مجوز پروازهای اربعین از سوی سازمان هواپیمایی کشور صادر شده و سهمیه پروازهای اربعین تداخلی با پروازهای داخلی نخواهد داشت.

یازرلو در پایان تاکید کرد: علاوه بر بازه زمانی اربعین، با توجه به فصل تابستان تقاضاها برای سفرها افزایش پیدا می‌کند و موضوع کمبود ناوگان را نیز نباید نادیده گرفت و این کمبود هواپیما در کشور موجب تداخل در عرضه و تقاضای بلیت برای مسافرین می‌شود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط