• کد خبر : 9190
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 24 اسفند 1400 - 2:41 ب.ظ
  • اندازه فونت

کتاب سیمای روستایی و عشایری قره‌داغ رونمایی شد

کتاب سیمای روستایی و عشایری قره‌داغ رونمایی شد

کتاب سیمای روستایی و عشایری قره‌داغ حاصل ثبت ۱۱ سال زندگی روستاییان و عشایر منطقه‌ی ارسباران در اهر رونمایی شد.

به گزارش واژه، کتاب «سیمای روستایی و عشایری قره‌داغ»، حاصل چندین سال از زندگی روستایی و عشایری در قاب دوربین سعید قاسمی است و عکس‌های این کتاب از سال ۱۳۸۹ شروع شده به‌طوری‌که بعضی از سنت‌های و آداب‌های ثبت شده با گذشت زمان روبه فراموشی سپرده شده بود.

این کتاب در ۱۸۰ صفحه به صورت فارسی و انگلیسی توسط انتشارات فرخزاد و با ترجمه‌ی انگلیسی توسط حامد زارعی در تیراژ ۵۰۰ جلد به چاپ رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آیین رونمایی از کتاب «سیمای روستایی و عشایری در قره‌داغ» گفت: نگاه متفاوت هنرمند عکاس به پدیده‌های مختلف، کشف و شهود آن‌ها از جنبه‌های مختلف زندگی را نشان می‌دهد؛ به ویژه آثاری که به فرهنگ عمومی توجه دارند، با ارزش‌اند و علاوه بر جنبه‌های هنری دارای اهمیت ویژه‌ی مردم‌شناسی‌اند.

سیدقاسم ناظمی بابیان این‌که وزن منطقه‌ی قره‌داغ از چهره‌های فرهیخته‌ی آن در همه‌ی زمینه‌های هنری، علمی، فرهنگی و اقتصادی پیداست، ادامه داد: وظیفه‌ی ما شناساندن این چهره‌ها و سرمایه‌های اجتماعی است وگرنه با فقر فرهنگی مواجه و انحطاط فرهنگی جامعه‌ی ما آغاز خواهد شد.

سید محمدحسن آل‌هاشم، مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی نیز گفت: زیبایی‌های مناطق عشایری منطقه‌ی ارسباران قابل وصف نیست، با این حال سعید قاسمی جلوه‌های زیباتری از آن را به نمایش درآورده است.

خبرهای مرتبط