• کد خبر : 13429
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 24 مهر 1402 - 1:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

پیش بینی افزایش تعرفه های پزشکی ۱۴۰۳

پیش بینی افزایش تعرفه های پزشکی ۱۴۰۳

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، پیش بینی افزایش تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

به گزارش واژه،ایرج خسرونیا، گفت: افزایش تعرفه باید متناسب با نرخ تورم در کشور باشد، در غیر این جامعه پزشکی دچار مشکل خواهند شد.

وی با اشاره به نرخ تورم که گفته می‌شود بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است، افزود: تعرفه‌های پزشکی برای سال ۱۴۰۳ باید به همین میزان افزایش یابد تا جامعه پزشکی بتواند هزینه‌های مطب داری را تأمین کنند.

خسرونیا با انتقاد از عدم اصلاح تعرفه‌های پزشکی در نیمه دوم سال ۱۴۰۲، گفت: در همین رابطه جلساتی را با سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت داشتیم، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران افزود: نرخ ویزیت بنده ۱۳۵ هزار تومان است، اما هزینه‌های مطب من ۲ برابر شده و همین موضوع می‌تواند محل اختلاف جامعه پزشکی با تصمیم گیران برای تعیین تعرفه‌ها باشد.

خسرونیا ادامه داد: وقتی بحث تعرفه‌ها می‌شود، روی کاغذ پیشنهادات خوبی آورده می‌شود، اما در عمل آنچه تصویب و ابلاغ می‌شود، خیلی تفاوت دارد.

وی افزود: افرادی برای تعرفه‌ها تصمیم می‌گیرند که اهل فن نیستند و به مسائل و مشکلات جامعه پزشکی اشراف ندارند، به طوری که همان پیشنهاد شورای عالی بیمه برای تعرفه‌های سال ۱۴۰۲ مورد موافقت قرار نگرفت.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط