• کد خبر : 9882
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1401 - 9:21 ق.ظ
  • اندازه فونت

وضعیت عجیب لژیونرهای ایران پیش از حضور در جام جهانی

وضعیت عجیب لژیونرهای ایران پیش از حضور در جام جهانی

برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شرایطی از خردادماه به آذرماه و از تابستان به پاییز موکول شد که فیفا مجبور شد تغییرات زیادی در برنامه های لیگ‌های فوتبال دنیا به وجود بیاورد.

به گزارش واژه، سرانجام فیفا اعلام کرد کاروان تیم ملی فوتبال کشورمان جهت حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز دوشنبه بیست و سوم آبان ماه تهران را به قصد حضور در شهر دوحه ترک می کند.
نکته جالب توجه در این حد فاصل برگزاری دو دیدار دوستانه تیم ملی مقابل تیم‌های ملی نیکاراگوئه و تونس است که یکی روز پنجشنبه هفته جاری ۱۹ آبان و دیگری چهارشنبه هفته آینده ۲۵ آبان برگزار خواهند شد. با توجه به حضور اکثر لژیونرها در باشگاه خارجی، تیم ملی کشورمان در دیدار این هفته مقابل نیکاراگوئه قطعاً در غیاب لژیونرهایش به میدان می رود اما برنامه ریزی برای بازی آخر دوستانه تیم ملی طوری صورت گرفته که ملی پوشان لژیونرمان که تا شش روز پیش از شروع جام جهانی در لیگ‌های مختلف بازی دارند حداقل ظرف ۴۸ ساعت پیش از شروع مسابقه به قطر رسیده و بتوانند حداقل برای دقایقی اندک در دیدار مقابل تونس (در روز چهارشنبه ۲۵ آبان) در ترکیب تیم ملی به زمین بروند.
نکته حائز اهمیت در برنامه ریزی فیفا این است که تیم‌های باشگاهی در قاره اروپا بعضاً تا روز دو شنبه بیست و سوم آبان ماه مسابقه خواهند داشت که در این بین برخی بازیکنان ملی پوش کشورمان مثل مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون تا روزهای آخر در تیم‌های باشگاهی شان مشغول انجام مسابقه خواهند بود.
به طورمثال باشگاه پورتو روز یکشنبه بیست و دوم آبان در چارچوب هفته سیزدهم مسابقات لیگ برتر پرتغال مقابله تیم بوآویشتا مصاف خواهد داد. مسابقه ای که به احتمال زیاد مهدی طارمی در آن دیدار در ترکیب تیمش به میدان می رود و پس از آن به صورت مستقیم عازم قطر می شود. همچنین در لیگ برتر هلند علیرضا جهانبخش در همان روز (یکشنبه ۲۲ آبان) همراه با تیم فاینورد مقابل تیم اکسلسیور بازی دارد. همچنین سردار آزمون بازیکن تیم لورکوزن نیز روز شنبه بیست و یکم آبان مقابل اشتوتگارت بازی خواهد کرد.
ناگفته نماند؛ دیگر لژیونرهای کشورمان مانند سعید عزت اللهی، سامان قدوس، علیرضا قلی زاده، صادق محرمی، میلاد و مهرداد محمدی، احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد و دیگر لژیونرهای ملی پوش کشورمان تا کمتر از یک هفته پیش از شروع مسابقات جام جهانی در لیگ‌های خوب بازی دارند. البته این شامل لژیونرهای شاغل در لیگ قطر نمی شود که به دلیل میزبانی جام جهانی لیگ شان زودتر تعطیل شده است. از این رو تقریبا همه لژیونرها با پرواز مستقیم و به صورت انفرادی جدا از کاروان اصلی تیم ملی عازم قطر خواهند شد.
یادآور می شود؛ در ادوار گذشته جام جهانی با توجه به برگزاری این مسابقات در روزهای پایانی خرداد تا اواخر تیر ماه لیگ‌های فوتبال پس از برگزاری هفته آخر و حدود یک ماه پیش از شروع مسابقات تمام می شدند اما این بار لیگ‌ها تا آخرین روزهای باقی مانده تا شروع مسابقات ادامه خواهند داشت.

 

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.تیم ملی

خبرهای مرتبط