• کد خبر : 10126
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 26 فروردین 1402 - 8:19 ق.ظ
  • اندازه فونت

هیات فنی عربستان به مشهد سفر کرد

هیات فنی عربستان به مشهد سفر کرد

هیات فنی عربستان سعودی در ادامه سفر به ایران روز جمعه مورخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ برای بازدید از سرکنسولگری عربستان در مشهد مقدس و بررسی نحوه بازگشایی آن به مشهد سفر کرد.

به گزارش واژه، این هیات عربستانی در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مورد اسقبال محمد بهشتی منفرد، رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در خراسان رضوی قرار گرفت.

بهشتی منفرد ضمن خوش آمد گویی به هیات عربستان سعودی ابراز امیدواری کرد که با فعال شدن نمایندگی های سیاسی دوکشور، روابط این دو کشور مهم و مسلمان در منطقه گسترش یابد و اتباع دو کشور ایران و عربستان بتوانند چون گذشته  به جمهوری اسلامی ایران سفر کنند.

در این دیدار «ناصر بن عوض آل غنوم » رئیس هیات سعودی از استقبال گرم مسئولان وزارت خارجه ایران و تسهیل روند سفر هیات عربستان به ایران تقدیر و تشکر کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که احیای روابط میان دو کشو بزرگ مسلمان در منطقه موجب خیر و برکت و افزایش همکاریها میان کشورهای منطقه شود.

هیات عربستان سعودی در هفته گذشته از سفارت و اماکن دیپلماتیک خود  در تهران بازدید کرد و متقابلا هیات‌فنی جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد مقدمات بازگشایی سفارت ایران در ریاض، کنسولگری کشورمان در جده و دفتر نمایندگی کشورمان نزد سازمان کنفرانس اسلامی به عربستان سعودی سفر کرد.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط