• کد خبر : 10575
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 13 تیر 1402 - 12:20 ق.ظ
  • اندازه فونت

می‌توان از ظرفیت آذربایجانی‌های ساکن در اروپا برای سرمایه گذاری استفاده کرد

می‌توان از ظرفیت آذربایجانی‌های ساکن در اروپا برای سرمایه گذاری استفاده کرد

شهردار تبریز با اشاره به اینکه ایرانیان و به‌ویژه آذربایجانی‌های ساکن در خارج از کشور علاقه مند به سرمایه‌گذاری در ایران و سرزمین آبا و اجدادی خویش هستند، گفت: جذب سرمایه گذار یکی از مهم ترین اقدامات در توسعه و عمران شهری است و می‌توان از ظرفیت ایرانی‌ها و حتی آذربایجانی‌های ساکن در اروپا استفاده کرد.

به گزارش واژه، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب هوشیار در جلسه شورای عالی سرمایه‌گذاری در استان گفت: فرصت‌های خوبی در منطقه و میان کشورهای همسایه ایجاد شده که با برنامه ریزی درست می‌توانیم سرمایه گذاران را به تبریز جذب کنیم.

هوشیار تاکید کرد: بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند و وظیفه ما شناسایی هدفمند و جذب این سرمایه‌گذاران با گفتمانی صحیح است.

حجت‌الاسلام سید کاظم زعفرانچی‌لر، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه اظهار کرد: همه باید عزم جدی جهت معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری با محوریت برجسته سازی تبریز وجود داشته باشد، کشورهای هدف را مشخص کرده و تور اینفو راه اندازی کنیم.

وی افزود: در حالت کلی اگر بتوانیم ظرفیت‌ها و نیازهای تبریز را مطرح کنیم تا شهر تبریز مورد توجه قرار گیرد سرمایه گذاران به صورت خودجوش جذب خواهند بود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط