• کد خبر : 5673
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 27 مهر 1400 - 11:37 ق.ظ
  • اندازه فونت
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد؛

موتورسواری بانوان خلاف قانون است

موتورسواری بانوان خلاف قانون است

سردار هادیانفر گفت:بانوانی که اقدام به موتورسواری می‌کنند، کار خلاف قانون انجام می دهند چون خانم‌ها گواهینامه ندارند.

به گزارش واژه، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص گواهینامه موتورسیکلت برای خانم ها اظهار کرد: در آیین نامه به صراحت قید شده که گواهینامه موتورسیکلت برای آقایان است. ولی در سایر گواهینامه‌ها مانند پایه سوم، دوم و یکم به غیر از موتورسیکلت، قید آقا و خانم وجود ندارد و همه می‌توانند مشمول دریافت گواهینامه شوند.

سردار هادیانفر گفت:چون در گواهینامه موتورسیکلت صرفاً اسم آقایان مطرح شده است، پس خانم ها نمی‌توانند از موتورسیکلت استفاده کنند. این موضوع باید در قانون اصلاح شود و نیروی راهنمایی و رانندگی در این خصوص نمی‌تواند اقدامی انجام دهد؛ بانوانی که اقدام به موتورسواری می‌کنند، خلاف قانون است زیرا خانم‌ها گواهینامه ندارند و قطعا در صورت مشاهده با متخلفین برخورد می‌شود.

*

موتورسواری به راندن موتورسیکلت گفته می‌شود. موتورسواری برای برخی افراد، تنها شکل مقرون به صرفه از حمل‌ونقل فردیِ موتوری است. استفاده از موتورسیکلت و جابه‌جایی با موتور سیکلت‌های کوچک، از شایع‌ترین وسیله‌ها در کشورهای پُر جمعیت از جمله هند، چین و اندونزی است.

موتورسواری شاخه‌های گوناگونی دارد و از تفریحی و مسابقه‌ای تا کاری و شرکت در گروه‌های اجتماعی خاص همچون کلوپ موتورسواری و دسته‌های موتورسوار را در بر می‌گیرد.

امنیت پایین موتورسوار، همواره از مسائل مورد توجه در این رشته بوده است. استفاده از وسیله با سرعتِ مطمئنه، تعمیر و نگهداری موتور سیکلت و استفادهٔ درست از آن نیز از مسائل دیگرِ موردِ توجه هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرهای مرتبط