• کد خبر : 10029
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 19 بهمن 1401 - 11:36 ق.ظ
  • اندازه فونت

معجزه سرکه برای لکه‌های سرسخت روی شیشه

معجزه سرکه برای لکه‌های سرسخت روی شیشه

یکی از گزینه‌های خانه تکانی و نظافت، تمیز کردن پنجره‌ها است.

به گزارش واژه، قسمت بیرونی پنجره‌ها نسبت به پنجره‌های داخلی همیشه آلودگی بیشتری دارند، بنابراین تمیز کردن آن هم کمی سخت‌تر است. با این حال قسمت بیرونی پنجره‌ها هم باید دوبار در سال تمیز شوند تا شفافیت و وضوح شیشه‌ ها حفظ شود.

۱. کار را در یک روز ابری شروع کنید

یک روز ابری را برای شستن پنجره‌های بیرونی خود انتخاب کنید تا نور مستقیم خورشید به آن‌ها نتابد. آفتاب بیش از حد سبب می‌شود تا محلول تمیزکننده قبل از اینکه بتوانید تمام آن را روی پنجره بکشید خشک شود و رگه‌هایی را روی پنجره باقی بگذارد.

۲. توری را بردارید و تمیز کنید

اگر توری یا حفاظی به پنجره وصل است آن را جدا کنید. سپس آن را بشویید تا گردو غبار و کثیفی باقی نماند. سپس توری را حسابی تکان دهید تا آب اضافی رویش باقی نماند و زودتر خشک شود. می‌توانید آن را با یک حوله یا پارچه تمیز هم خشک کنید. بگذارید کمی در هوای آزاد بماند تا کاملا خشک شود.

۳. قسمت بیرونی پنجره را با آب بشویید

ابتدا یک بار شیشه بیرونی پنجره را با آب خالی بشویید تا از شر گرد و غبار سطحی خلاص شوید. این کار تمیز کردن لک‌های سخت را راحت‌تر می‌کند.

۴. محلول مایع ظرفشویی و آب را آماده کنید

یک سطل تمیز را با آب خنک از شیر آب پر کنید. یک قطره مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید تا محلول شست و شوی پنجره درست شود.

۵. از تی یا اسفنج استفاده کنید

یک اسفنج یا تی مخصوص شستن شیشه را بردارید و داخل آب فرو کنید. استفاده از تی‌های مخصوص شستن شیشه منطقی‌تر است. زیرا این تی‌ها مساحت بیشتری را پوشش می‌دهند و کار را راحت‌تر می‌کنند. به‌خصوص اگر پنجره‌های خانه شما بزرگ باشد. اگر از اسفنج هم استفاده می‌کنید بهتر است بزرگ‌تر باشد.

۶. ابتدا از بالا به پایین تی یا اسفنج بکشید

از بالای پنجره شروع کنید و به سمت پایین بروید. در تمام جهات در زوایای مختلف تی یا اسفنج را حرکت دهید تا همه قسمت‌ها را پوشش دهید.

بهتر است از گوشه بالا شروع کنید، تی را درست در جایی قرار دهید تا گوشه شیشه را هم تمیز کند، و آن را تا انتها به سمت پایین شیشه بکشید تا یک نوار عمودی تمیز در امتداد لبه در یک طرف پنجره ایجاد شود.

۷. سپس به حالت افقی تی یا اسفنج بکشید

از حرکات افقی هم برای تمیزکردن استفاده کنید. اسفنج یا تی را به صورت افقی بچرخانید و در گوشه بالا قرار دهید. طوری محکم بکشید تا محلول تمیزکننده‌ای روی شیشه نماند. این کار را روی کل پنجره انجام دهید.

۸. از پارچه بدون پرز برای خشک کردن استفاده کنید

قطرات آب باقیمانده را با یک پارچه خشک و بدون پرز پاک کنید. از یک پارچه مخصوص میکروفیبر یا سایر پارچه‌های بدون پرز برای خشک کردن قطرات آبی که باقیمانده استفاده کنید.

۹. دوباره توری یا محافظ پنجره را نصب کنید

هر صفحه پنجره‌ای را که برداشته بودید دوباره وصل کنید. البته پس از خشک شدن شیشه‌ها، یک بازرسی نهایی انجام دهید و نقاطی را که هنوز کثیف هستند، تمیز کنید. سپس توری را به جای خود بازگردانید.

تکنیک‌های خاص برای شست و شو

۱. برای پنجره‌هایی که به سختی قابل دسترسی هستند از یک تی دسته بلند استفاده کنید. می‌توانید حتی تی معمولی‌تان را روی یک لوله پیچ کنید.

۲. برای تمیز کردن پنجره‌هایی که شیشه زیاد دارد از یک اسفنج و یک اسکاج مخصوص استفاده کنید. تی‌های مخصوص شستن شیشه برای تمیز کردن پنجره‌هایی که چندین شیشه روی آن قرار دارد بسیار پهن است، بنابراین از یک اسفنج دستی استفاده کنید و آن را متناسب با اندازه شیشه‌هایتان ببرید.

۳. لکه‌های سرسخت را قبل از شست و شو با محلول سرکه و آب خیس کنید.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط